5 zawodników, którzy mogą wygrać Puchar Świata XCO w 2019

0

Oto lista 5 zawodników, którzy moim zdaniem mogą zwyciężyć klasyfikację generalną Pucharu Świata XCO w 2019:

Kate Courtney

Młodziutka zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych w zeszłym roku przeniosła się do kategorii elita, w której – mimo niełatwych początków – poradziła sobie świetnie – wygrała Cape Epic, świetnie prezentowała się na Pucharze Świata progresując z edycji na edycję, a na koniec sezonu zaskoczyła cały świat zdobywając tęczową koszulkę mistrzyni świata. W nowym sezonie Kate będzie reprezentować Scott-Sram Racing Team (w 2018 jeździła w barwach Specialized Racing), w którym jeździ obecny mistrz świata elity Nino Schurter – na pewno będzie to dla uśmiechniętej amerykanki duża dawka motywacji.

Nino Schurter

Tego zawodnika nikomu nie trzeba przedstawiać – Szwajcar jest 7-krotnym mistrzem Świata elity, złotym medalistą olimpijskim z Rio oraz 6-krotnym zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i nic nie wskazuje na to, żeby 33-letni kolarz Scott-Sram Racing Team miał w tym sezonie zwolnić tempo.

fot. Martin Bissig

Samuel Gaze

Młody, bo zaledwie 24-letni zawodnik dowiódł już, że potrafi pokonać Nino Schurtera – jednak czy będzie potrafił powórzyć osiągnięcie ze Stellenbosch? Jego największymi atutami są szybkość i waleczność – Nowozelandczyk kapitalnie radzi sobie z wyścigami w formule XCC (cross-country short circuit), potrafi bardzo mocno zafiniszować, nawet mając w nogach długi wyścig XCO. W zeszłym sezonie jego plany pokrzyżowała nieco kraksa na objeździe trasy PŚ w Mont-Sainte-Anne, ale jeśli w 2019 szczęscie mu dopisze, były mistrz świata U-23 będzie niezwykle groźny.

 

Jolanda Neff

W zeszłym sezonie Szwajcarka reprezentując Kross Racing Team w bardzo widowiskowy sposób zdobyła swoją trzecią kryształową kulę Pucharu Świata XC. W 2019 utalentowana 26-latka zmieniła drużynę na Trek Factory Racing w której barwach ścigała się w przełajowych Pucharach Swiata. Jej największym atutem jest świetna technika jazdy – Jolanda na zjazdach deklasuje rywalki przy okazji świetnie się tym bawiąc.

fot. David Stockman

Gerhard Kerschbaumer

Włoski kolarz ma za sobą najlepszy sezon w karierze – zwyciężył zawody PŚ XCO w Vallnord, na 3 edycjach PŚ XC meldował się na drugim miejscu, a na Mistrzostwach Świata XCO zdobył srebrny medal. Największym atutem zawodnika Torpado-Ursus jest siła – na podjazdach potrafił on zerwać nawet mistrza świata Nino Schurtera. Jeżeli ambitny Włoch poprawi technikę zjazdów (na których sporo tracił) może okazać się trudny do pokonania.

fot. Michele Mondini

Inni zawodnicy którzy mają duże szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ XC:

Mathieu Van Der Poel, Henrique Avancini, Anton Cooper, Emily Batty, Annika Langvad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here