Bike Atelier MTB Maraton wystartował

W Rybniku na całego ruszył sezon jednego z największych cyklów maratonowych w Polsce. Mocna obsada i bardzo duża frekwencja, co przyciąga tylu chętnych ?

0

W podmiejskiej dzielnicy Rybnika, Kamieniu po raz drugi z rzędu miała miejsce inauguracja sezonu Bike Atelier MTB Maraton. Jest to już piąty sezon tego prężnie rozwijającego się cyklu. Organizator zaczynał od czterech maratonów a teraz w trakcie sezonu jest ich aż dwanaście. O popularności może świadczyć ponad 1000 osób, które pojawiło się na linii startu. Nawet deszczowa pogoda poprzedzająca maraton nie zdołała odstraszyć dużej liczby śmiałków.

Organizator przygotował bardzo szybką i łatwą technicznie trasę. Na starcie w pełnych składach pojawiły się drużyny JBG2 CryoSpace oraz CST 7R MTB team. Zapowiadało to szybkie tempo od startu do mety. Nawet błotne fragmenty nie przeszkodziły zwycięzcy w uzyskaniu średniej prędkości ponad 30km/h.

Kluczowym momentem w rywalizacji na dystansie PRO okazał się jedyny stromy podjazd znajdujący się  na około 10 km, z piaskiem oraz korzeniami. To właśnie na nim na atak zdecydowali się zawodnicy ”czerwonego pociągu”. Od peletonu oderwał się tylko późniejszy zwycięzca Wojciech Halejak, który samotnie pokonał ponad 50 km trasy, a mimo to dotarł do mety z bezpieczną 4-minutową przewagą nad resztą zawodników. Na drugim stopniu podium po finiszu z 8-osobowej grupy, stanął kolega z drużyny Adrian Brzózka, jako trzeci na mecie zameldował się Dariusz Batek.

Wśród Pań równych sobie nie miała Zuzanna Krzystała VW Samochody Użytkowe MTB Team, która od startu powiększała przewagę nad rywalkami. Było to drugie zwycięstwo Zuzy z rzędu podczas jednego weekendu. Podium w kolejności uzupełniły Marlena Droździok KM Sport pro team oraz Michalina Ziółkowska CST 7R MTB team.

Organizatorzy prowadzą również osobną klasyfikację na dystansie Family dla dzieci do 15 roku życia, którzy startują z opiekunem. Mieli oni do pokonania 28km, czyli taką samą trasę jak zawodnicy z dystansu Hobby. Dozwolona jest tylko jazda opiekuna za podopiecznym.

Wyniki :

Dystans PRO

Mężczyźni:

 1. Wojciech Halejak
 2. Adrian Brzózka
 3. Dariusz Batek

Kobiety:

 1. Zuzanna Krzystała
 2. Marlena Droździok
 3. Michalina Ziółkowska

Dystans Hobby:

Mężczyźni

 1. Tomasz Pierwocha
 2. Paweł Ścierski
 3. Szymon Stawowy

Kobiety:

 1. Aleksandra Andrzejewska
 2. Monika Grzebinoga
 3. Izabela Dudek

Link do pełnych wyników: https://dostartu.pl/bike-atelier-mtb-maraton-2019-rybnik-c3061-8381_61215.pl.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here