BIKE EXPO 2019 – zobaczmy jak było

Trzecia, rekordowa edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem wśród tysięcy odwiedzających stadion PGE Narodowy. Fani rowerów mogli zobaczyć i testować  nowości na rozpoczynający się właśnie sezon przy fantastycznej pogodzie i w kolarskiej atmosferze.

0

Podczas trzeciej edycji „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy”, która odbyła się w dniach 6–7 kwietnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie na odwiedzających czekało wiele emocjonujących atrakcji. Oprócz wystawy i testów rowerów, Trek parady rodzinnej, premiery „Wyścigu po zdrowie” Tour de Pologne, zawodów Strider Cup dla najmłodszych i KROSS pokazów bikejoringu odbyło się kilkadziesiąt spotkań ze sportowcami i specjalistami prowadzonych przez znanych dziennikarzy. Na uczestników targów czekali również mistrzowie i gwiazdy kolarstwa. Ustanowiony został  także rekord Guinessa w jeździe na rowerze w temperaturze wynoszącej minus 100 stopni Celsjusza. Kolarz ekstremalny Valerjan Romanovski  „kręcił” na rowerze stacjonarnym w kriokomorze ponad osiem godzin! Dodatkowo, na ostatnie 1,5 godziny zażądał obniżenia temperatury do minus 150 stopni Celsjusza, aby sprawdzić wytrzymałość ludzkiego organizmu i sprzętu w tak ekstremalnych warunkach.

 

Wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników.  W tym roku ekspozycja znajdowała się już na dwóch piętrach. Dodatkowo powstały wyraźne strefy, np. rowerów szosowych, rowerów dziecięcych, strefa turystyczna oraz akcesoriów, w tym elektroniki dla rowerzystów. Zaprezentowano się ponad sto dwadzieścia marek z Polski i całego świata.

 

Testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii. Tegoroczną nowością był podjazd i zjazd na torze dla rowerów elektrycznych. Główną zaletą e-bików jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący mieli możliwość sprawdzenia tej funkcji. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza przed kaprysami pogody. Ta jednak była w tym roku fantastyczna. Tor testowy MTB, który wraz z pumptrackiem przygotował  BIKE PARK KASINA zdobył niesamowite uznanie testerów. Nie zabrakło także toru dla fanów rowerów szosowych i dziecięcych.

 

Trek parada rodzinna odbyła się w niedzielę, 7-go kwietnia o godz. 12.00. Nagrodą główną losowaną wśród uczestników z elementem konkursu był rower marki Trek o wartości 3.000,00 zł, a nagrodami dodatkowymi dwie MIO CYCLO nawigacje. Paradę poprowadził Irek Bieleninik, w samochodzie prowadzącym zasiadł sam dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang, a trasa przebiegała przez płytę PGE Narodowego i  wokół  stadionu. Udział wzięły całe Rodziny, co szczególnie ucieszyło organizatorów. Na zakończenie wszystkich oczekiwał poczęstunek od Carrefour i Haribo.

Premiera roadshow Lang Team „Wyścig po zdrowie”. Wielki piknik na płycie PGE Narodowego, z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin, ale też, dla fanów kolarstwa cieszył się niezwykłym zainteresowaniem odwiedzających. Mobilne Muzeum Tour de Pologne, zawody na trenażerach, badania stanu zdrowia, promocja zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, oraz instruktorzy Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy uczyli zasad udzielana pierwszej pomocy.

Prawdziwe zawody sportowe dla najmłodszych – STRIDER RACING – BIKE EXPO NTR 2019 SERIES.  To wyścigi na rowerkach biegowych dla dzieci w wieku 2-5 lat. Odbywały się zarówno w sobotę, jak i niedzielę na płycie stadionu. Każde dziecko otrzymało dyplom, a zwycięzcy kategorii medale.

Udana próba ustanowienia rekordu Guinessa.  Valerjan Romanovski, kolarz ekstremalny, ambasador fundacji DKMS, dwukrotny rekordzista, podjął próbę ustanowienia rekordu wielogodzinnej jazdy na rowerze w temperaturze minus 100 stopni Celsjusza! Rekord ustanowił w sobotę, w specjalnej kriokomorze. „Kręcił” w niej na rowerze stacjonarnym ponad osiem godzin.

KROSS pokazy bikejoringu w wykonaniu 7-krotnego Mistrza Świata, Igora Tracza. Bikejoring jest połączeniem kolarza górskiego wspomaganego przez psa zaprzęgowego, a dystanse są krótkie, sprinterskie, około 6km, Prędkości dochodzą do 50km/h. Tym razem Igor, Jego adepci i Jego ukochane psy pokazali na boisku treningowym PGE Narodowego, jak bikejoring wygląda na żywo. Powstał również film z tej aktywności, którego premiera już wkrótce.

Sześćdziesięciu gości specjalnych! 29 spotkań z gwiazdami i mistrzami kolarstwa oraz specjalistami. Prezentacje oraz wykłady i szkolenia. Opowieści, slajdowiska i porady. A także dyskusje na ważne tematy. Tym razem odbyły się w stadionowej sali konferencyjno – kinowej oraz strefie spotkań w Biznes Klubie. Przez całe dwa dni, po 45 minut każde. 

Goście specjalni BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2019: 

Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery sportowej działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne UCI World Tour, Tour de Pologne Amatorów.

Dawid Godziek  jako pierwszy wykonał ewolucję na rowerze górskim, która od dawna była marzeniem zawodników z całego świata. Polak zrobił poczwórnego tailwhipa, a o jego wyczynie informowało nawet BBC. Jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem freestyle BMX.

Szymon Godziek, straszy o rok brat Dawida, to najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik MTB i jeden z najbardziej rozpoznawalnych riderów w Europie. „Szamana” kojarzą nie tylko wszyscy entuzjaści kolarstwa grawitacyjnego w Polsce, ale również fani tego sportu z całego świata.

Przemysław Niemiec, zawodowy kolarz szosowy, olimpijczyk, wieloletni zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Na rowerze przejechał ponad 600 tysięcy kilometrów. 

Mateusz Rudyk, kolarz torowy, drugi vice mistrz świata w sprincie indywidualnym, zdobytym podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Pruszkowie.

Adrian Tekliński, kolarz torowy i szosowy, mistrz świata w scratchu (2017), medalista mistrzostw Europy w scratchu (2015, 2016), wielokrotny mistrz Polski.

Henryk Charucki, polski kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne 1979.

Filip Szołowski, triathlonista, zdobywca 53 medali w mistrzostwach Polski dla Akweduktu, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w Triathlonie i Duathlonie

Mariusz Czykier, Kamil Gapiński, Tomasz Jaroński, Adam Probosz. Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalni i niesamowici dziennikarze, komentatorzy kolarstwa w EUROSPORCIE. Była okazja ich poznać bez pośrednictwa telewizora. Spotkanie z publicznością poprowadzili… osobiście.

– Ponadto wystąpili: Irek Bieleninik, Bartosz Giemza, Kamil Gol, Aleksander Gręda, Jan Faltyn, Krzysztof Jędrzejczyk, Jan Kiliński, Marek Konwa, Piotr Krajewski, Monika Nowak, Dariusz Kołakowski, Konsysensja, Król Rowerów, Krystyn Lipierski, Mamba On Bike, Dariusz Maląg, Ministra Kolarstwa, Ireneusz Miśkowiec, Łukasz Momot, Sebastian Parfjanowicz, Aga Patoka, Małgorzata Pawlaczyk, Monika Probosz, Jakub Rybicki, Anna Rząsowska MovEat, Ania Sadowska, Kasia Solus Miśkowicz, Iza Strulak, SzosoMonia, Marek Tokarewicz, Tri w kolorze blond…

Szczegółowy harmonogram obecności gości specjalnych wraz z godzinami poszczególnych spotkań i aktywności można znaleźć w zakładce PROGRAM na www.bikeexpo.pl

Do zobaczenia na PGE Narodowym, już 4-5 kwietnia 2020, podczas czwartej edycji „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy”.

Więcej informacji u organizatora:

Arkadiusz  Walus

m: +48 602 213 583

mail: arek@bikeexpo.pl

www.bikeexpo.pl

https://www.facebook.com/bikeexponarodowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here