Force Maraton Orzesze już na mecie.

Dziś, 7 kwietnia w dzielnicy Orzesza Jaśkowicach odbyła się 4 edycja maratonu, który organizowany jest przez Fundację ''Aktywni''.

0

Dziś, 7 kwietnia w dzielnicy Orzesza Jaśkowicach odbyła się 4 edycja maratonu, który organizowany jest przez Fundację ”Aktywni”.

Trasa mimo wcześniejszych intensywnych opadów była bardzo szybka. Dużo singli, kilka krótkich podjazdów oraz pozostałości błota nie pozwoliły zawodnikom na ani chwilę rozluźnienia. Jednocześnie było też sporo szutrowych, szerokich leśnych dróg pożarowych.

Jest to bardzo specyficzny maraton jak na początek sezonu. Dwa dystanse na tej samej rundzie mającej około 15 km, powoduje spory tłok na trasie. Można poćwiczyć wyprzedzanie wolniejszych zawodników oraz przepuszczanie szybszych w zależności, w której części stawki się przemieszczamy. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, o czym świadczą nazwiska zwycięzców poszczególnych kategorii.

Tempo wyścigu było bardzo wysokie, nadawali je głównie najliczniej i najsilniej reprezentowani zawodnicy teamu CST 7R MTB team. Ostatecznie zwycięzcą najdłuższego dystansu okazał się Mateusz Nieboras z JBG2 CryoSpace. Był to pierwszy sprawdzian w formule XCM na Śląsku dla wszystkich spragnionych ścigania zawodników.

Wyniki :

Dystans ”Maraton”

Mężczyźni:
1. Mateusz Nieboras
2. Tomasz Pierwocha
3. Michał Kucewicz

Kobiety:
1. Sandra Adamczyk
2. Małgorzata Mazurek
3. Adrianna Broda

Pozostałe wyniki

Dystans ”MiniMaraton”

Mężczyźni:
1.Dawid Jona
2. Remigiusz Ciok
3. Adrian Rzeszutko

Kobiety:
1. Sofie Joanndiv
2. Małgorzata Kustra – Kapol
3. Katarzyna Miętkiewicz

Pozostałe wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here