Podsumowanie Weekendu 13-14.04

Za nami następny intensywny weekend w kraju i za granicą. Kolejny raz Polacy dopisali do swojego konta punkty UCI.

0

Na zakończony właśnie weekend maratończycy czekali z niecierpliwością. Wszystko za sprawą inauguracji trzech dużych cyklów, Bike Maratonu, Bike Atelier Maratonu oraz Cyklokarpat. Sobota to spotkanie w podwrocławskiej Miękini, na najdłuższym dystansie zwyciężył Karol Rożek z CST MTB Team, zostawiając za sobą niedawnych towarzyszy z JBG2 Cryospace. Wśród Kobiet ręce w geście triumfu podniosła Zuzanna Krzystała z VW Samochody Użytkowe MTB Team.

W niedzielę maratończycy spotkali się na Śląsku, gdzie otwarto sezon Bike Atelier Maraton. Szybka i dynamiczna trasa faworyzowała mocne ekipy i współpracę teamową. Tym razem czerwony pociąg nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa na dystansie Pro. Wygrał Wojciech Halejak a wśród kobiet ponownie Zuzanna Krzystała.

Pełne wyniki obu imprez:

Miękinia

Rybnik

Prawdziwie górskie otwarcie sezonu odbyło się we Wierchomli. Zmieniona ze względu na opady śniegu w górach trasa spowodowała, że tylko najtwardsi zawodnicy zdecydowali się na najdłuższy dystans. Pierwszą edycję Cyklokarpat na dystansie Giga zwyciężył Jakub Solarz z Grupy Kolarskiej Four Bike. Był on równocześnie jedynym zawodnikiem w kategorii Elita.

Pełne wyniki Cyklokarpaty Wierchomla

Dla naszych zawodników specializujących się w XCO wyścigiem weekendu był Turieckap UCI C1 w Turcianskich Teplicach. Bliskość granicy i kapitala trasa sprawia, że z roku na rok ten wyścig staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Dodatkowo ranga imprezy podniesiona do C1, umożliwia zdobycie pokaźnej liczby punktów UCI.

Ze Słowacji najbardziej ucieszony wrócił Jakub Zamroźniak z JBG2 Cryospace. Drugie miejsce w Elicie Mężczyzn oraz pokaźna liczba punktów zasiliła konto tego zawodnika. Punktowali również Filip Helta (5 miejsce), Krzysztof Łukasik (12) i Maciej Jeziorski (15). Słowacki wyścig był tegorocznym debiutem na trasach XCO Marka Konwy. Po solidnej jeździe w czołówce, w połowie wyścigu Marek był zmuszony wycofać się z rywalizacji z powodu defektu….. odzieży. Zwyciężył Węgier Atila Valter, zawodnik CCC Development.

Równie nieszczęśliwie zakończyła swój wyścig Aleksandra Podgórska z VW Samochody Użytkowe MTB Team. Pewnie zmierzającą po zwycięstwo zawodniczkę na nieco ponad rundę do mety zatrzymała rozkręcona sztyca. W tej sytuacji zwyciężyła zawodniczka gospodarzy, Janka Keseg Stefkova, przed Janą Czeczinkarovą, trzecia była Magdalena Zielińska. Dodatkowo punktowały Gabriela Wojtyła (5), Klaudia Czabok (6), Małgorzata Mazurek (14) oraz Patrycja Piotrowska (15).

W wyścigu Juniorek zwyciężyła Matylda Szczecińska, natomiast Juniorzy to 5 miejsce Konrada Czaboka, 6 Piotra Kryńskiego i 7 Łukasza Helizanowicza. Reszta Polaków uplasowała się w drugiej dziesiątce.

W sobotę Krzysztof Klimek w Juniorach Młodszych oraz Remigiusz Ciok w Mastersach B stawali na najwyższym stopniu podium w Turcianskich Teplicach. Trzeci w Masters A był Sławomir Kopka.

Pełne wyniki 1 dnia Turieckap

Pełne wyniki 2 dnia Turieckap

W Tarnogórze k/ Leżajska odbył się ”Wyścig Kolarski MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej”, który był równocześnie kolejną eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Europie wyścigiem numer 1 było HC w Nales. Kolejna odsłona internazionali d’italia series zakończyła się zwycięstwem Stephana Tempiera. Za jego plecami dojechali Jordan Sarrou i Luca Braidot. W Elicie Kobiet pierwsze miejsce dla Siny Frei druga była Anne Tauber a trzecia Yana Belomoina. Kolejna odsłona Pucharu Włoch to Titano XCO, gdzie swój start zapowiedział Mistrz Świata, Nino Schurter.

Pełne wyniki z Nales oraz klasyfikacja generalna internazionali d’italia series

Wcale niegorsza stawka zagościła do Szwajcarii, na Proffix Swiss Bike Cup w Buchs. Zwyciężył Lars Forster przed Mathiasem Flueckingerem i Florianem Vogelem.

Wyniki Buchs

Pozostałe wyniki wyścigów UCI tradycyjnie znajdziecie na stronie Federacji pod tym linkiem.

Pozostałe wyniki:

Poland Bike Nowy Dwór Mazowiecki

Cisowianka Mazovia MTB Maraton

Maratony Kresowe Tykocin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here