Podsumowanie weekendu 27-28 kwietnia

0

W miniony właśnie weekend krajowa scena MTB bez wątpienia żyła tematem Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ogrodzieńcu. Impreza ściągnęła na start potężną liczbę startujących, wsród, których znajdowało się kilku poważnych i równorzędnych faworytów do medalu. Michał Topór, Karol Ostaszewski, Maciej Jeziorski czy Stanisław Nowak. Praktycznie każdy z tych zawodników mógł stanąć na podium i w zasadzie decydowało szczęście i dyspozycja dnia.  Wśród kobiet wymienić należy wymienić Magdalenę Zielińską, Gabriele Wojtyłę, Barbarę Borowiecką, Klaudię Czabok czy Karolinę Cierluk, Karolina Sowa czy Marta Lach. Stawka zdecydowanie bardziej wyrównana, pretendentek do medalu więcej niż w mężczyznach. Pierwszym dzień rywalizacji w ogrodzienieckim kamieniołomie była czasówka. Najlepszym okazali się   reprezentanci AWF-u Warszawa Karol Ostaszewski i Klaudia Czabok. Na kolejnych miejscach Michał Topór (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie) i Maciej Jeziorski (Uniwersytet Waszawski) oraz Karolina Cierluk z Politechniki Wrocławskiej i Gabriela Wojtyła z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Drugim dniem rywalizacji był wyscig XCO, podczas którego Stanisław Nowak z AWF- u Kraków powetował sobie brak miejsca na podium na czasówce. Drugie miejsce zajął Michał Topór, drugi brąz zdobył Maciej Jeziorski. Magdalena Zielińska z AWF-u Wrocław zdominowała rywalizację kobiet. Drugie miejsce dla Gabrieli Wojtyły, trzecie dla Karoliny Cierluk.

Oczy wszystkich maratończyków skierowane były na Zdzieszowice gdzie odbyła się druga edycja Bike Maratonu. Najlepsza na najdłuższym dystansie okazała się trójka zawodników JBG2 Cryospace Wojciech Halejak, Mateusz Nieboras i Piotr Brzózka a wśród kobiet Michalina Ziółkowska z CST 7R MTB Team przed dwójką zawodniczek Volkswagen-a Zuzanną Krzystałą i Anną Urban.

W Zielonej Górze została rozegrana kolejna edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Niestety dzięki działaniu osób trzecich (pozrywane oznakowanie trasy) wyniki nie oddają rzeczywistości. Pełne oświadczenie organizatora na temat zaistniałej sytuacji znajdziecie pod tym linkiem.

Wyniki Grand Prix Kaczmarek Electric Zielona Góra

Pełne wyniki Bikemaraton Zdzieszowice

Krajowe mniejsze imprezy XC to druga edycja Pucharu Mazowsza 2019 w Legionowie oraz inauguracja Pucharu Tarnowa w Lasku Lipie. Drugą imprezę zwyciężali zawodnicy Lubonia Skomielna Biała Maciej Biedrończyk oraz Julita Fira. Podium dopełniali Słąwomir Dziwisz i Albert Hudyka oraz Karolina Kruszyńska i Marianna Wyszyńska- Tyniec.

Imprezy z kalendarza UCI, w których startowali Polacy to Puchar Czech w Mesto Touskov (UCI C2) oraz MTB Croatia Cup w Vodicach (C1). W pierwszej imprezie zwyciężali Ondriej Cink z Kross Racig Team oraz Anne Terpstra z Ghost Factory Racing. Wyniki Polaków wyglądały następująco: 6 miejsce Filip Helta (SGR Specialized) oraz 9 i 10 Jakub Zamroźniak i Krzysztof Łukasik z JBG2 Cryospace, 21 Krzysztof Karpierz (Dream-Bike Bielawa). W rywalizacji kobiet Polki nie startowały.

Pełne wyniki Pucharu Czech Mesto Touskov

Bartłomiej Wawak oraz Aleksandra Podgórska z Volksvagen Samochody Użytkowe MTB Team wybrali się do Chorwacji na puchar kraju z kategorią C1. Rywalizację w Vodicach wygrał Włoch Andrea Tiberi, Bartłomiej Wawak zajął 4 miejsce. Wśród kobiet zwyciężyła Seiwald Greta, 12 była Sabina Rzepka. Aleksandra Podgórska nie ukończyła rywalizacji.

Europejskim wyścigiem numer 1 było Internazionali d’Italia Series-Titano XCO w San Marino (C1). Z pewnością przyczyniło się do tego nazwisko Nino Schurtera na liście startowej. Mistrz Świata tym razem musiał zadowolić się najniższym miejscem na podium, ustępując teamowemu koledze Larsowi Forsterowi oraz Nadiremu Colledani z Bianchi Countervail. W kobietach zwyciężyła Eva Lechner. Pełne wyniki dwóch powyższych wyścigów znajdziecie na stronie UCI pod tym linkiem.

A pojutrze, nietypowo, bo w środku tygodnia zapraszamy do Żukowa na drugą edycję Pucharu Polski MTB.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here