Podsumowanie weekendu 6-7.04

Kolejny raz w ręce naszych zawodników wpadła pokaźna ilość punktów UCI. Przygotowaliśmy zestawienie naszym zdaniem najważniejszych wyścigów minionego weekendu.

0

Zakończony właśnie weekend był niezwykle obfity w starty i udany w wyniki dla naszych zawodników. Bez wątpienia do tematu numer 1 należy dublet zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team podczas pierwszej eliminacji Pucharu Czech MTB. Zarówno Bartłomiej Wawak i Aleksandra Podgórska zwyciężyli w swoich wyścigach w Kutnej Horze (kategoria C1), a do tego Filip Helta (SGR Specialized) zajął 3 miejsce i równocześnie zwyciężył w U23. Za plecami Polaków tacy zawodnicy jak Kulhavy, Rachfauss, Skarnitzl czy Paprstka. W Wyścigu kobiet zwyciężyła wspomniana wcześniej Aleksandra Podgórska, 6 była Michalina Ziółkowska z CST 7R MTB Team, 8 i 10 miejsce kolejno zajęły Marlena Droździok i Karolina Cierluk. W wyścigu Mastersów drugie miejsce wywalczył Szczepan Paszek (Fitwheels/Bikestacja), minimalnie ustępując Jiriemu Chybie. Natomiast w sobotę 12 lokatę w wyścigu Juniorów Młodszych zajął Krzysztof Klimek z GK Viktoria Rybnik.

Link do pełnych wyników Pucharu Czech MTB Kutna Hora

Drugim bez wątpienia dla nas wydarzeniem był wyścigowy weekend na Chorwackim półwyspie Istria. W sobotnim wyścigu XCO Kamenjack Rocky Trails (C1) Jakub Zamroźniak z JBG2 Cryospace Zajął 5 miejsce, Adrian Brzózka był 10, 14 Wojciech Halejak, 17 Mariusz Michałek a 19 Mariusz Kozak. Ponownie bardzo dobry start zaliczył Junior Łukasz Helizanowicz, który finiszował na 5 lokacie. W wyścigu kobiet mieliśmy jedną przedstawicielkę. Zuzanna Krzystała z VW Samochody Użytkowe MTB Team zamknęła czołową dziesiątkę. W swoich wyścigach Masters zwyciężył Jacek Brzózka, a Bogdan Czarnota zajął 2 lokatę.

Wyniki Kamenjak Rocky Trails

Wczorajszy dzień w Chorwacji stał pod znakiem deszczowego maratonu Premantura Rocky Trails. Ponownie Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony. Podium przypadło Jakubowi Zamroźniakowi (3 miejsce) a jego koledzy zajęli miejsca w Top 10. Bogdan Czarnota ukończył zmagania na 20 miejscu open. Jacek Brzózka zameldował się na 2 miejscu w kategorii M50. W klasyfikacji kobiet Zuzanna Krzystała była 5, 7 miejsce zajęła Anna Urban.

Kolejnym wydarzeniem na które był skierowany nasz wzrok był wyścig ”Rusza Peleton” w Białymstoku. Pierwsza eliminacja Pucharu Polski XCO oraz debiut w kalendarzu UCI (C3) sprawiały że wyścig ten wzbudzał niemałe emocje. W kategoriach seniorskich zwyciężali Krzysztof Łukasik z JBG2 Cryospace oraz Magdalena Zielińska z KKW Nexelo Wałbrzych. Pełną reację zdjęciową oraz wyniki znajdziecie na naszym fanpage.

Z pozostałych wyścigów wymienić należy spotkanie tytanów na szczycie w MT.Tamaro. Pierwszy wyścig z cyklu Proffix Swiss Bike Cup, zgromadził śmietankę światowego XCO. Zwyciężył Mathias Flueckinger przed Titouanem Carrodem i Jordanem Sarou.

Wyniki Proffix Swiss Bike Cup

Wcale niegorsza stawka zawodników zjawiła się w Haiming na drugiej odsłonie Mountainbike Liga Austria. Wyścig posiadał klasę HC. Zwyciężył Stephane Tempier przed Maximem Marottem oraz Florianem Vogelem. W kobietach zwycięstwo przypadło Annie Tauber, 2 była  Sina Frei a 3 Yana Belomoina

Wyniki Otztaler MTB Festival XCO HC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here