Puchar Polski XCO rusza już w ten weekend!

Już w ten weekend (6-7 kwietnia) rozpocznie się tegoroczny cykl Pucharu Polski XC. Pierwsza edycja odbędzie się tradycyjnie w Białymstoku. W tym roku po raz pierwszy "Rusza Peleton" został wpisany do kalendarza UCI z kategorią C3

0

Jak co roku, Puchar Polski XCO rozpocznie się w białostockim Lesie Pietrasze. Trasa najeżona krótkimi, stromymi podjazdami oraz dropami od wielu lat przyciąga najlepszych w Polsce specjalistów od cross-country. Ta edycja powinna cieszyć się jeszcze większą popularnością niż zwykle, ponieważ została wpisana do kalendarza UCI z kategorią C3. Będzie to jedna z trzech okazji do zdobycia punktów UCI bez wyjeżdżania z Polski.

Już w sobotę 6 kwietnia odbędą się wyścigi Masters I, II, Amatorów oraz Cyklosport. W związku z tym zawodnicy startujący w niedzielę będą mogli objeżdżać trasę od 16.30 do 18.00. Następnego dnia ściganie rozpoczną Młodzicy, Młodziczki, Żacy oraz Żaczki, które wyruszą na trasę już o 10.00. Po nich rywalizować będą Juniorzy Młodsi, dla których będzie to pierwsza eliminacja ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. W trzecim wyścigu tego dnia startować będą kategorie Juniorka Młodsza, Juniorka oraz Elita Kobiet. Zapowiada się ciekawa rywalizacja młodszych i starszych zawodniczek. Jako ostatnia (o godzinie 14.00) na trasę ruszy Elita Mężczyzn wraz z U23 i Juniorami.

Listę zgłoszonych zawodników można prześledzić tutaj: https://pucharmtb.wygodabialystok.pl/lista-zgloszen/

Regulamin jest tutaj: https://pucharmtb.wygodabialystok.pl/regulamin-wyscigu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here