Zapowiedź imprez weekendowych 6.04 – 7.04.2019

0

Pierwszy weekend kwietnia zapowiada się bardzo emocjonująco zarówno w naszym kraju jak, i poza jego granicami. W niedzielę 7 kwietnia, po raz pierwszy w Polsce o tak wczesnej porze odbędą się zawody XCO wpisane do kalendarza UCI.  Co prawda wyścig   ”Rusza Peleton”, który odbędzie się w Białymstoku, będzie miał kategorię C3 (zawodnicy od 1 do 5 miejsca punktują do rankingu światowej federacji), ale od czegoś trzeba zacząć. Dodać należy, że pierwszy wyścig Pucharu Polski jest jedną z trzech eliminacji wpisanych do kalendarza UCI. Oprócz Białegostoku są to Wałbrzych (C1, 11.05) oraz Jelenia Góra (HC, 1.06). Lista zawodników zgłoszonych do niedzielnego wyścigu znajduje się pod tym linkiem.

W Czechach podobnie jak w Polsce w najbliższy weekend zainaugurowany zostanie Cesky Pohar MTB. Kutna Hora będzie areną zmagań zawodników. Sobota to start młodszych kategorii wiekowych do juniora młodszego włącznie, natomiast niedziela to wyścigi z kategorią UCI C1. Renoma Strabag Cup- u przyciąga na start wielu znakomitych jeźdzców, a nazwiska takie jak Cink czy Kulhavy są normą na Pucharze Czech. Z Polski wybiera się kilku solidnych zawodników, którzy po dobrych występach w Langenlois pozwalają mieć nadzieję na dobre wyniki w Kutnej Horze. Pełną listę zgłoszeń znajdziecie w linku poniżej:

https://cpxcmtb.sportsoft.cz/mstartlist.aspx?m=241

Wyniki Pucharu Czech znajdziecie już w kilka minut po zakończonych wyścigach pod linkiem:

https://sportsoft.cz/

Komu nie po drodze na wymagające trasy XCO, ten powinien zjawić się w niedzielę  7 kwietnia na Force Maraton Orzesze. Wyścig odbędzie się na szybkiej trasie oraz nietypowo jak na maraton, na rundach. 2 (35 km) lub 4 (65 km) pętle do wyboru sprawiają, że każdy amator dłuższych dystansów znajdzie coś dla siebie. Możliwość zapisów na miejscu oraz dla spóźnialskich niewielka opłata startowa (50zł) są dodatkowym atutem śląskiej imprezy. Więcej na temat Force Maraton Orzesze przeczytacie na stronie http://maratonmtborzesze.pl/

Kalendarz weekendu 6.04 – 7.04.2019

6.04

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB Rydzyna #1

Legia MTB Maraton Warszawa Bielany

XCO Premantura Rocky Trails ( startują zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe         MTB Team oraz JBG2 Cryospace, Chorwacja)

Otztaler Mountainbike Festival Haiming (HC, Austria)

Strabag Cup MTB Czech Kutna Hora #1 (Młodsze kategorie)

 7.04 

BikeCrossMaraton Dolsk

MTBcrossMaraton Chęciny

Force Maraton MTB Orzesze

Zachodnia Liga MTB Moryń

Mazovia MTB Marathon Legionowo

Kamenjak Rocky Trails (XCM, Chorwacja)

Proffix Swiss Bike Cup  #1 Monte Tamaro (Sui)

Strabag Czech MTB Cup Kutna Hora (C1 UCI)

Rusza Peleton, Pierwsza eliminacja Pucharu Polski XCO, C3 UCi, Białystok

UCI MTB Maraton Series Roc Laissagais (Fra)

Portugal Cup XCO (C1)

Superprestigio MTB (C2, Esp)

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here