Zmiany w drużynie Jb Brunex Felt Factory Team

W tym sezonie Jb Brunex Felt Factory Team stawia na młodych zawodników. Przeczytajcie o tym, jakie zmiany nastąpiły w składzie szwajcarskiej drużyny.

0

W tym sezonie do drużyny jb BRUNEX Felt Factory Team dołączyły trzy młode „nadzieje”. Holenderka Sophie von Berswordt-Wallrabe, Austriaczka Tamara Wiedmann  oraz Szwajcarka Annika Liehner wzbogaciły i odświeżyły team.

22-letnia Sophie von Berswordt-Wallrabe od niedawna  zaczęła traktować kolarstwo poważnie. Chociaż ściga się od 10 roku życia, dopiero w zeszłym roku ambitnie podeszła do sportu. W tym czasie wywalczyła mistrzostwo kraju w XC oraz maratonie. Jej największym sukcesem było 6 miejsce w Mistrzostwach Świata w Lenzerheide.

Kolejną zmianą w szwajcarskiej drużynie jest Tamara Wiedmann. Drugoroczna juniorka trafiła do jb Brunex-Felt za sprawą Chiary Kopp, która tak samo, jak Tamara, pochodzi z Haiming. W ubiegłym roku Austriaczka zdobyła 2 i 3 miejsce w UCI Junior Series.

W nowej kategorii rywalizację rozpocznie Annika Lieher. Na swoim koncie ma drugie miejsce w XC oraz trzecie miejsce w szosowych Mistrzostwach Szwajcarii.

Po dwóch latach z drużyny odchodzi Thomas Litsher. 29-latek, który dał drużynie największy sukces w 2017 za sprawą brązowego medalu Mistrzostw Świata, opuszcza jb BRUNEX Felt Factory Team ze słowami uznania.

Vice-mistrz Niemiec, Adelheid Morath, specjalista od maratonów Verena Huber i Nico Eichenberger także kończą swoją współpracę z drużyną. Ekipę opuszczają również Jorin Gabriel i junior Lars Kämmlein.

W drużynie zostają Marcel Guerrini, Lisi Osl, Ramona Forchini, Max Foidl, Casey South, Lara Krähemann i Fabio Püntener.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here