Dobry start Aleksandry Podgórskiej w Pucharze Świata

W miniony weekend Aleksandra Podgórska, zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wzięła udział w pierwszej edycji Pucharu Świata w niemieckim Albstadt.

0

Dla Oli był to pierwszy start w zawodach tej rangi w nowym zespole. Podgórska startowała z numerem 77. Tak daleki numer startowy nie ułatwiał zadania jednak równą i mocną jazdą zawodniczka cały czas przesuwała się do przodu, kończąc zmagania na 24 pozycji.

Komentarz zawodniczki:

Aleksandra Podgórska:

Przed pierwszą edycją Pucharu Świata w tym sezonie – w Albstadt miałam trochę stresu.  Patrząc na przewidywaną prognozę pogody- burza z silnymi opadami deszczu i pamiętając mój zeszłoroczny ,,występ’’ na tej trasie przy takich właśnie warunkach atmosferycznych czułam się bardzo niepewnie. Wstępnie elita kobiet miała zaplanowaną jedną rundę rozjazdową plus 6 pełnych rund, jednak ostatecznie zostało zmienione na 5. Na starcie zostałam ustawiona z numerem 77.  Moją strategią na wyścig była równa i mocna jazda. Niestety startując z tak odległej pozycji musiałam kilka razy stać w korku przez co uciekło mi dużo cennych sekund. Dopiero od trzeciej rundy zrobiło się trochę luzu i można było jechać własnym tempem. Z rundy na rundę stopniowo przesuwałam się do przodu. Ostatecznie na linie mety wjechałam na 24 pozycji z czego jestem zadowolona bo jest to mój najlepszy wynik w elicie kobiet na Pucharze Świata do tej pory. Z optymizmem patrzę więc na kolejną edycję Pucharu Świata, która odbędzie się już za tydzień w Novym Mescie.

ap1.jpg

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada sześć modeli: Caravelle, California, Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży Większość modeli marki produkowana jest w Polsce, w nowoczesnych fabrykach w Poznaniu oraz Białężycach k. Wrześni.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in. Bartłomiej Wawak, Aleksandra Podgórska, Stanisław Nowak, Piotr Kryński, Anna Urban, Zuzanna Krzystała, Michał Ficek. Trenerem drużyny jest Bogdan Czarnota.

Volkswagen Group Polska
Magda Piekarczyk
tel.+48 61 627 33 86
e-mail: magda.piekarczyk@volkswagen.pl
www.vw.press-bank.pl 

   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here