Podsumowanie weekendu 18-19 maja

Puchar Świata wystartował, więc sezon rozkręcił się na dobre. W Polsce dalszy ciąg dominacji JBG2 CryoSpace.

0

Zakończony właśnie weekend był jednym z tych, na który czekali wszyscy fani XCO. W niemieckim Albstadt miała miejsce inauguracja Pucharu Świata. W zapowiedzi informowaliśmy Was o przewidywanych prognozach pogody na weekend. W większości sprawdziły się one, ale niedzielne ściganie i to w większości lokalizacji stało pod znakiem burz przechodzących nad Europą. Rywalizacja w Niemczech rozpoczęła się już w piątek. To właśnie w godzinach późno popołudniowych miały miejsce wyścigi kobiet i mężczyzn w Short Tracku, czyli wyścigach w formule XCC. Wśród Pań zwyciężyła Kate Courtney przed Jolandą Neff i Kathrin Stirnemann. U Panów po wielu przetasowaniach w końcówce najszybszy okazał się Mathieu van der Poel, tuż za nim na mecie pojawili się Lars Forster i Nino Schurter. Nasz jedyny reprezentant w tej konkurencji, Bartłomiej Wawak, ukończył na 22 miejscu.

W sobotę odbył się wyścig Mężczyzn U23. Zwyciężył Szwajcar Filippo Colombo przed Rumunem Vladem Dascalu i Francuzem Philippe Antoine. Jedynym naszym reprezentantem był Filip Helta, który po problemach technicznych ukończył wyścig na 47 pozycji. Należy dodać, że Filip przed defektami jechał już w czołowej 20, więc była to szansa na bardzo dobry wynik.

W niedzielę zmagania rozpoczęły kobiety U23, pierwsza była utalentowana puerwszoroczna orliczka Stigger Laura, druga Ronja Eibl, a trzecia Halley Batten. Gabriela Wojtyła zajęła 35 miejsce a Magdalena Zielińska była 39. Tuż po nich na trasę ruszyły Seniorki, u których podium wyglądało bardzo podobnie do piątkowego wyścigu. Pierwsze dwa miejsca to znowu Kate Courtney i Jolandą Neff, a na trzecie miejsce wskoczyła Yana Belomoina. Solidny wyścig pojechała Aleksandra Podgórska, zaliczając w trakcie rywalizacji mocny awans. Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team startując z numerem 77, wyścig zakończyła na 24 lokacie. Paula Gorycka (Strüby Bixs MTB Team) dojechała na 50 miejscu.

Wyścig Panów utrudniła burza, która urozmaiciła zmagania. Po bardzo ciężkiej, błotnistej rywalizacji na pierwszym miejscu podium stanął bezbłędny tego dnia Mathias Fluckiger, przed Mathieu van der Poel i Jordanem Sarrou. Dobrze wypadli zawodnicy JBG-2 CryoSpace. Jakub Zamroźniak, podobnie jak Aleksandra Podgórska, startował z odległej pozycji a wyścig zakończył na 48 pozycji. Krzysztof Łukasik na metę dojechał 75, a Bartłomiej Wawak nie ukończył wyścigu.

Pełne wyniki Pucharu Świata 17-19.05

Dodatkową atrakcją podczas weekendu w Albstadt były zmagania na e-bikach. Pierwsza trójka u kobiet to Nathalie Schneitter, Tracy Moseley i Alba Wunderlin. U mężczyzn pierwszy był Jochen Käß, drugi Kjell Van Den Boogert, trzeci Jan Dieteren.

Na krajowym podwórku odbyły się dwa z największych cyklów maratonowych. Pierwsza impreza odbyła się w sobotę i były to Cyklokarpaty w Kluszkowcach podczas Joy Ride Festival. Druga impreza Bike Atelier maraton miała miejsce w niedzielę w Ustroniu. Oby dwie imprezy to ciężkie górskie zmagania, na najdłuższych dystansach podium zdominował Czerwony Pociąg. Na pierwszym stopniu podium dwa razy stanął Adrian Brzózka. W Kluszkowcach przed Mariuszem Michałkiem i Piotrem Brzózką, a w Ustroniu przed Wojciechem Halejakiem i Mariuszem Michałkiem wszyscy zawodnicy to reprezentanci  teamu JBG2 CryoSpace.

Wyniki Cyklokarpaty Kluszkowce

Wyniki Bike Atelier Maraton Ustroń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here