Puchar Świata Albstadt, Flueckiger i Courtney wjechali na szczyt

0

Matias Flueckiger (Thomus-RN Racing Team) oraz Kate Courtney (Specialized Racing) zywciężyli w pierwszej edycji Pucharu Świata Elity rozgrywanym w Albstadt.

W wyścigu mężczyzn od startu mocne tempo narzucili zawodnicy Scott-Sram, Nino Schurter oraz Lars Forster. Kiedy wydawało się, że scenariusz ułoży się według takiego scenariusza, problemy zaczął mieć aktualny Mistrz Europy. Wpierw uślizg w trawiastym zakręcie, skrzywiona kierownica, następnie guma a w ostateczności upadek i DNF. Tak właśnie zakończył swój start Lars Forster. Sytuacja ta, w połączeniu z obfitymi opadami deszczu wyraźnie pokrzyżowały plany Nino Schurterowi. Wpierw został doścignięty przez duet Flueckiger-Sarrou (Absolute Absalon), by w dalszej części wyścigu zostać poddanym próbie przez Floriana Vogela.

Piątkowy zwycięzca Short-Tracka, Mathieu van Der Poel, po niezbyt udanym starcie znajdował się na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki, wyraźnie przyspieszając, gdy nawierzcnia stała się mocno grząska, a zjazdy śliskie i niebezpieczne. Na półmetku rywalizacji na czele znajdowała się trójka zawodników, Flueckiger, Sarrou i Schurter. Za nimi podążali Vogel, Carrod, Indergand, Marrote, Cink oraz Van der Poel. Tempo, jakie nadał zawodnik Thomus RN Racing sprawiło że Mistrz Świata tym razem musiał skapitulować. Koło lidera zdołał utrzymać tylko Sarrou. Dodatkowo Schurter Został doścignięty przez Van der Poela, a następnie przez grupkę Titouana Caroda.

Ostatnia runda była samotną jazdą Flueckigera po kolejne (Monte-Sainte-Anne) zwycięstwo w Pucharze Świata Elity. Bój o drugie miejsce stoczyli Sarrou i Van der Poel, ostatecznie Holender był górą. Na szerokim podium zameldowali się dodatkowo Carod i Vogel. Nino Schurter, ukończył na szóstej pozycji. W wyścigu startowało trzech Polaków, Bartłomiej Wawak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (DNF), oraz Jakub Zamroźniak (48), oraz Krzysztof Łukasik (75)z JBG2 Cryospace.

Wyścig Elity Kobiet wygrała Mistrzyni Świata i zwyciężczyni XCC, Kate Courtney (Specialized Racing). Pokonała ona Jolandę Neff (Trek Racing) oraz Yanę Belomoinę (CST Sandd Bafang MTB Racing Team). Aleksandra Podgórska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, startując z numerem 77, ukończyła na 24 miejscu, a Paula Gorycka (Struby BiXS) była 50.

Pełne wyniki

Wypowiedzi po wyścigu:

 Mathias Flueckiger 

„Nie wiem jak to zrobiłem. Właściwie, miałem kiepski start, problemy z łańcuchem 50 metrów po starcie sprawiły, że musiałem jechać swoim tempem. Dzięki temu nie jechałem blisko limitu swoich możliwości. Utrzymywałem swój rytm, byłem mocny na płaskim. Ani przez chwilę nie jechałem zbyt mocno. Czułem się jakbym miał skrzydła… istne szaleństwo. Jechałem jak w tunelu, liczyła się tylko jazda do mety.”

Kate Courtney

Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata jest dla mnie wszystkim. Ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata były dla mnie zaskoczeniem i znakiem, że mogę dotrzeć na szczyt. Myślę, że najlepsi na świecie są w stanie utrzymać poziom na każdym z wyścigów. Cieszę się, że udał mi się rozpocząć sezon mocną jazdą. Mam nadzieję, że uda mi się jeździć w czołówce do końca sezonu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here