Ciekawostki o zawodnikach Kross Racing Team

Co poza kolarstwem lubi robić Ondrej? Jaka jest ulubiona potrawa Sergio? Jak zawodnicy odnajdują się w nowym teamie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w poniższym artykule.

0

Przed ostatnim Pucharem Świata w Novym Mescie na Morave udało nam się zamienić kilka zdań z zawodnikami Kross Racing Team: Ondrejem Cinkiem i Sergio Manteconem Gutierezem. Oto co udało nam się ustalić:

Sergio Mantecon Gutierez

Sergio Mantecon Gutierez to hiszpański zawodnik kolarstwa górskiego. Ostatnie lata spędził w ekipe Trek Factory Racing MTB. Od tego sezonu reprezentuje barwy Kross Racing Team. Według hiszpana, teamy amerykańskie zdecydowanie różnią się od europejskich. W tych zza oceanu nie ma takiej samej więzi pomiędzy zawodnikami i sztabem jak w polskiej drużynie. W Kross Racing Team ma drugą rodzinę. Jego praca sprawia, że spędza dużo czasu poza domem i twierdzi, że jedną rodzinę ma w Hiszpanii a druga to właśnie jego nowa drużyna.

Sergio skupia się na starcie w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, obecnie jest liderem swojej kadry narodowej. Dzięki projektowi Kross Racing Team udało mu się odżyć sportowo, poskutkowało to bardzo dobrymi wynikami w obecnym sezonie. Zapytany o swój wiek, powiedział, że według niego, że ludzie mają swój wiek mentalny i ”ten w dowodzie”. Sergio powiedział, że mimo iż ma 34 lata, to uważa, że ma przed sobą jeszcze spory kawałek kariery.

Bardzo podoba mu się inicjatywa wyścigów XCC, są one bardzo widowiskowe i ciekawe dla kibiców. Jego średnie tętno właśnie z tego wyścigu oscyluje w granicy 175 uderzeń na minutę – jest to dosyć mało, ale przy maksymalnym tętnie 184-185 to dobry wynik. Short Track jest dla niego zbyt intensywny, Sergio zdecydowanie woli długie wyścigi. Sam o sobie mówi, że ma silnik diesla, który długo się rozpędza, ale jak już wkręci się na obroty, jest w stanie długo trzymać mocne tempo. Hiszpan przyznał, że dobrze radzi sobie w skrajnych warunkach. Mimo iż w Hiszpanii, rzadko pada deszcz i nigdy nie ma błota, Sergio dobrze radzi sobie na śliskich trasach. Im gorzej, tym większe jest to dla niego wyzwanie i tym większą czerpie przyjemność z jazdy. Błoto, zimno lub gorąc to dla niego sprzyjające warunki do wyścigu, w tych skrajnych okolicznościach przyrody udaje mu się notować najlepsze wyniki.

Preferowane posiłki przedstartowe to ryż lub owsianka z dodatkami. Ulubiona potrawa przed wysiłkiem to sphagetti z jajkiem i czosnkiem. Bardzo lubi kuchnię hiszpańską, najbardziej omlet hiszpański z ziemniakami oraz jamon, czyli rodzaj szynki. Zazwyczaj jako team jedzą w miejscu zakwaterowania, a jeśli brakuje jakiegoś składnika albo danej potrawy to zajmuje się tym Magdalena Zamolska, która również pełni funkcję fizjoterapeutki.

Ondrej Cink

Ondrej Cink jest gwiazdą kolarstwa górskiego w Czechach, pod nieobecność Jaroslava Kulhavego stał się on liderem reprezentacji na Igrzyska w Tokio. Kross Earth to najlepszy rower, na jakim jeździł do tej pory. Dwa lata temu spędził sezon w szosowej ekipie World Tour, jednak nie była to dla niego najlepsza decyzja. Spróbował i przekonał się, że dużo bardziej woli ścigać się na rowerze górskim. Brakowało mu lasu, w MTB łatwiej przygotować  się do startu. Ma spokój mentalny, o który ciężko w drużynach szosowych z powodu wielkich pieniędzy rządzących tym sportem.

Ostatni sezon spędził w ekipie Primaflor Mondraker, jednak specyficzna geometria roweru nie przypasowała Ondrejowi do gustu. Pozycja w obecnym rowerze Ondreja, jest prawie identyczna jak u Sergio. Czeski zawodnik po przejechaniu się na rowerze kolegi, powiedział, że chce mieć takie samo ustawienie z wyjątkiem wysokości siedzenia.

Zawodnik bardzo lubi wyścigi XCC, pobudzają one jego ciało przed niedzielnym wyścigiem. Według niego mają jeden minus, od dużej dawki kofeiny dostarczonej do organizmu późną porą (wyścigi XCC odbywają się zazwyczaj w okolicach godziny 18) zawsze ma problemy z zaśnięciem. Jego ulubiony sposób na regenerację to lodowate kąpiele.

Popularny Cinki jest fanem hokeja, jego ulubiony klub to HC Skoda Plzen, a najbardziej cenieni zawodnicy to Jaromir Jagr i David Pastrnak. Pasją Ondreja poza kolarstwem jest kawa, jego przyjacielem jest najlepszy czeski barista. Bardzo lubi wszystko, co związane z kawą, niestety w drużynie mają tylko ekspres na kapsułki, więc nie może się wykazać. Pije często po trzy lub więcej filiżanek dziennie. Jego ulubionym danie jest ryż z łososiem, który niestety nie wszędzie jest dostępny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here