Czerwony czy Czarny, part4

Od ostatniego podsumowania minęły już trzy tygodnie, jesteście ciekawi co słychać w pociągach?

0

Od ostatniego wpisu o tematyce pociągowej minęły już trzy tygodnie, ależ ten czas szybko leci. Jednak w ostatnim czasie zarówno czerwoni, jak i czarni nie mieli łatwo. Ciągle ktoś próbował pokrzyżować im plany.

Pierwszy weekend 18-19 maja, to zaprzeczenie moich poprzednich słów. W sobotę odbył się maraton Cyklokarpat w Kluszkowcach. Na starcie pojawił się czerwony pociąg i jak można było się spodziewać, zdominowali oni całe podium. Zwyciężył Adrian Brzózka przed Mariuszem Michałkiem i Piotrem Brzózką. W niedzielę rywalizacja przeniosła się do Ustronia na Bike Atelier maraton, ale tam również pod weekendową nieobecność mocniejszej części CST (Dariusz Batek, Karol Rożek, Michał Neumann byli na zagranicznych występach w Rumunii, gdzie wszyscy zajęli miejsca w czołówce, ale żadnemu nie udało się wygrać) całe podium zajęli zawodnicy JBG2. Zwyciężył po raz kolejny Adrian, drugi był Wojciech Halejak, a podium uzupełnił Mariusz Michałek.

Kolejny weekend  25-26 maja, to w kraju maratonowa posucha. Z najbardziej popularnych cyklów odbył się Kaczmarek Electric MTB, ale żadna z drużyn nie pojawiła się na starcie. Jakub Zamroźniak wraz z Krzysztofem Łukasikiem drugi weekend z rzędu rywalizowali na Pucharze Świata, Panowie pokazali się z dobrej strony, Jakub w Novym Mescie na Morave został sklasyfikowany na 38 pozycji w wyścigu Elity i tym samym był najlepszym Polakiem.

W ostatni weekend 01-02 czerwca, miała miejsce konfrontacja mocniejszej, wcześniej wymienianej, części czarnego pociągu z JBG2 podczas Bike Maraton 2019 UCI MTB Marathon Series w Jeleniej Górze. Punkty UCI oraz organizowany dzień wcześniej przez Maję Włoszczowską wyścig XCO HC, przyczyniły się do bardzo mocnej, międzynarodowej obsady maratonu. Najwyżej z Polaków, na 5 miejscu uplasował się Adrian Brzózka. W ten sam dzień odbył się Bike Atelier Maraton w Olkuszu, ale tam zawodników CST7R w odniesieniu zwycięstwa, ubiegł młody i obiecujący Piotr Krawczyk.

Z newsów poza sportowych warto napomknąć, że szczęśliwym tatą został Wojciech Halejak. Gratulacje dla świeżo upieczonych rodziców od redakcji namtb.pl.

W nadchodzący weekend Malevil CUP, maraton u naszych południowych sąsiadów z kategorią UCI, tydzień później w sobotę Bike Maraton w Wiśle, a dzień po nim kolejna odsłona Bike Atelier MTB maraton. Na stronie organizatora pojawiły się już trasy z Brennej. Zapowiada się bardzo ciężka, jeśli nie najcięższa wyrypa w historii tego cyklu.

CST 7R team: 4 – 8 :JBG2 CryoSpace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here