Dwa zwycięstwa, w jeden weekend dla Kross Racing Team

Drużyna Kross Racing Team w miniony weekend odniosła dwa zwycięstwa. Ondrej Cink wygrał sobotni wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Niespełna 24 godziny później z triumfu w odbywającym się w Karkonoszach maratonie cieszyć się mogła z kolei Ariane Lüthi.

0

Po Pucharach Świata w Albstad i Novym Mescie na Morave, drużyna Kross Racing Team miała kilka dni oddechu, by przygotować się do prestiżowych z punktu widzenia ekipy zawodów w kraju. Występ w Jeleniej Górze ułożył się dla niej znakomicie. Ondrej Cink, mimo przeziębienia, które stawiało jego start w wyścigu pod dużym znakiem zapytania niemal do ostatniej chwili, bardzo pewnie zwyciężył, dając ekipie 14. zwycięstwo w sezonie. Czech prowadził od startu, a pewnym momencie jego zapas nad rywalami sięgał już minuty.

Ondrej Cink (1).jpeg

– To najlepszy sezon w mojej dotychczasowej karierze. Wygrałem już sześć wyścigów i czuję, że moja forma jest naprawdę dobra. Triumf w Jeleniej Górze jest dla mnie bardzo ważny, ale nie mogę się już doczekać kolejnych Pucharów Świata – mówił na mecie Ondrej.