II MIEJSCE DLA MICHALINY ZIÓŁKOWSKIEJ

W ubiegłą niedzielę w kolejnej edycji Bike Maraton zaliczanej do UCI MTB Marathon Series w Jeleniej Górze, Michalina Ziółkowska zajeła II miejsce, ustępując jedynie Ariane Lüthi z Kross Racing Team.

0

Jeszcze podczas objazdu trasy przed wyścigiem stwierdziła, że- zapowiada się pasjonujący wyścig. Tak też się stało od 40 km rozpoczeła się twarda walka o miejsce na podium. Trzecie miejsce przypadło w udziale Silvija Paceviciene z Lithuania National Team. Po trudach Michalina skwitowała krótko wyścig- było ciężko ale takie są Karkonosze.

Męski skład teamu walczył równie ambitnie w rezultacie wykręcając dobre czasy, które pozwoliły im zająć odpowiednio 11 miejsce dla Karola Rożka oraz 26 miejsce dla Pawła Garczyka. Lider drużyny Dariusz tym razem z uwagi na defekt, który wyłączył go z walki o dobrą lokatę musiał tym razem zadowolić się 56 miejscem. Tego samego dnia pozostała część teamu walczyła na Olkuskich pagórkach podczas rozgrywanego wyścigu serii Bike Atelier MTB Maraton. Wyścig zakończyli odpowiednio: Michał Kucewicz 4 miejsce open w kat. 2 , Maciej Pitach 5 miejsce open w kat. 3 , Karol Kucięba 6 miejsce open w kat. 3, Michał Kwiatek 107 miejsce w open w kat.3 miejsce.

Kolejnym z wydarzeń, w których nasz zawodnik Gustaw Dądela wykręcił 6 miejsce były zawody zaliczane do Pucharu Europy 4X, były one rozgrywane w ramach największego festiwalu rowerowego w Europie- iXS Dirt Masters 2019 w mieście Winterberg w Niemczech. Kwalifikacje zakończył na 14 pozycji, o czym zaważyły dwa małe błędy skutkujące stratą 1.2s do najszybszego zawodnika. W 1/8 oraz 1/4 finału Gustaw przebrnął gładko zajmując 1 miejsca. Niestety w półfinale spóźnił nieco start i zakończył wyścig na 4 pozycji- która niestety nie dawała Gustawowi awansu do finału, trafił zatem do małego finału, który ukończył na 2 pozycji – w rezultacie bardzo dobre 6 miejsce.

Wyniki UCI MTB Marathon Series w Jeleniej Górze:

  1. LÜTHI Ariane Kross Racing Team
  2. ZIÓŁKOWSKA Michalina Cst 7r Mtb Team
  3. PACEVICIENE Silvija Lithuania National Team
  4. KRZYSTAŁA Zuzanna Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here