Lublin ponownie gościł najlepszych kolarzy górskich

Wyścig w Lublinie można kochać lub nienawidzić. Nie zmienia to faktu, że rywalizacja przy ''Globusie'' była w tym roku bardzo ciekawa.

0

9 czerwca w Lublinie rozegrała się kolejna, piąta już edycja Pucharu Polski. Trasa, podobnie jak poprzednich latach została poprowadzona po stoku narciarskim znajdującym się koło hali sportowej „Globus”.

Podobnie jak w zeszłym roku, wyścig w Lublinie wypadł w okresie pierwszych upałów. Runda, na której przyszło się ścigać zawodnikom jest mocno interwałowa a jej znaczna czeęść jest poprowadzona po  nieosłoniętej drzewami łące, co tylko potęguje działanie słońca.

W wyścigu Juniorek Młodszych najlepsza okazała się Agnieszka Tylka (KS LUBOŃ Skomielna Biała), druga była Wiktoria Helman (KKW Nexelo Wałbrzych), a trzecia Malwina Krzyczkowska (Warszawski Klub Kolarski). W kategorii Junior Młodszy, po raz kolejny zwyciężył Krzysztof Klimek (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik), na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), a podium dopełnił Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych).

Milena Drelak (UKS SPORT BRALIN) okazała się najlepsza w kategorii Juniorek, drugie miejsce zajęła Patrycja Zawierta (WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW) a trzecia Gabriela Hudyka (UKS Grupa Kolarska „FOUR BIKE”). Piotr Kryński zwyciężył pewnie w kategorii Juniorów, wyprzedzając Miłosza Ośko (Warszawski Klub Kolarski). Na trzecim miejscu dojechał Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok).

W Elicie Kobiet zwyciężyła Gabriela Wojtyła (SUPERIOR ZATOR), druga na metę dojechała Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), a trzecie miejsce przypadło Antoninie Białek (Warszawski Klub Kolarski). Podium wyglądało identycznie w kategorii U23.

W najbardziej oczekiwanym wyścigu Elity Mężczyzn, o zwycięstwie zadecydował finisz. Najszybszy na kresce okazał się Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski), drugi był  lider Pucharu Polski Michał Topór (SUPERIOR ZATOR). Na najniższym stopniu podium stanął Jarosław Żur (KS LUBOŃ Skomielna Biała). Tak samo, jak w przypadku wyścigu kobiet, pierwsza trójka należała do kategorii U23. Karol Ostaszewski dzięki wygranej w Lublinie awansował na trzecie miejsce w Pucharze Polski.

Link do pełnych wyników

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski po 5 edycjach

Następna edycja Puchar Polski odbędzie się 31 sierpnia w Głuchołazach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here