Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim ponownie w Mrągowie

0

Mrągowo, drugi rok z rzędu, będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. W przedostatni weekend lipca w mieście znanym z Międzynarodowego Pikniku Country do rywalizacji w formule cross- county staną gwiazdy polskiego kolarstwa.

Najlepsi polscy kolarze i kolarki już niebawem zmierzą się na mazurskich szutrach. Polski Związek Kolarski doceniając ubiegłoroczny debiut Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Mrągowie, ponownie powierzył organizacje kolarskiego święta Stowarzyszeniu LUZ Grupa – pomysłodawcy i organizatorowi Milko Mazury MTB.

Jak potwierdza prezes mrągowskiego stowarzyszenia Arkadiusz Cała, w tym roku mistrzostwa przeniosą się z Góry Czterech Wiatrów na tereny Mrongoville Familly Town. Nowa lokalizacja charakteryzuje się stromymi wąwozami i pagórkami, co sprawi, że tegoroczna runda będzie kwintesencją nowoczesnego Cross Country. – Szykujemy szybką, techniczną rundę o długości 4 200 metrów. Suma przewyższeń na trasie to 150 metrów interwałowych podjazdów – dodaje Arkadiusz Cała.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2019 wystartują 19 lipca i potrwają trzy dni. Do Mrągowa przyjadą zawodnicy, których nazwiska znają wszyscy kibice kolarstwa, i to nie tylko ci z Polski, ale i ze świata. Tytułów mistrzowskich bronić mają trzynastokrotna mistrzyni Polski Maja Włoszczowska (elita kobiet) i aktualny mistrz Bartosz Wawak (elita mężczyzn).

Start mistrzów Polski w kolarstwie górskim zaplanowano na 21 lipca, wcześniej natomiast sportowych emocji dostarczy rywalizacja sztafet oraz wszystkich kategorii wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet ( XCR ), kiedy to do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. Kolejne medale Mistrzostw Polski rozdane zostaną w niedzielę. Wtedy od samego rana zaplanowano wyścigi o tytuły Mistrzowskie. Na początek wystartują kategorie Masters i Cyklosport. Następnie o tytuły Mistrza Polski powalczy kategoria Junior, a po południu na linii startu stanie Elita kobiet.

Podczas trzydniowego święta kolarstwa zaplanowane są wyścigi zarówno dla zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski, jak i amatorów, którzy będą chcieli zmierzyć się z trasą. Odbędą się imprezy towarzyszące m.in. wyścigi  w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz rywalizacja najmłodszych podczas Mistrzostw Polski Strider.

Organizatorzy z radością informują, że w tym roku także otrzymali zgodę PAP na organizację Mistrzostw Polski Dziennikarzy w kolarstwie górski, a to oznacza, że pod koniec lipca pióra na rowery zamienią także lokalni dziennikarze.

Trudna, wymagająca i widowiskowa trasa plus najlepsi polscy zawodnicy to gwarancja wielkich emocji. Jeśli jesteście na nie gotowi i chcecie stać się częścią tego wielkiego sportowego wydarzenia, to zapraszamy do Mrągowa. Pierwsze wyścigi w ramach Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2019 startują 19 lipca.

Regulamin wyścigu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here