Paez i Michiels zwyciężają pierwszy etap Alpentour Trophy

Dziś ruszyła jedna z najstarszych alpejskich etapówek Alpentour Trophy.

0

Kolumbijczyk Hector Leonardo Paez z ekipy Giant Polimedical oraz Belgijka Githa Michiels (Primaflor Mondraker Rotor Racing Team) zwyciężyli na pierwszym etapie austriackiej etapówki Alpentour Trophy. Kolejne miejsca na podium zajęli Włoch Daniele Mensi oraz Markus Kaufmann, oraz Włoszka Maria Cristina Nisi i Estonka Greete Steinburg. Jedyną reprezentką Polski w kategorii Elity jest Anna Sadowska, występująca gościnnie w barwach Bike. Dzisiejszy etap zawodniczka ukończyła na dwunastej pozycji, ze stratą 34 minut do Michiels. Czwartkowy odcinek to alpejska przeprawa w regionie Dachstein o długości 70 km i przewyższeniu 3100 m. Start wyścigu zlokalizowany był w znanym wszystkim fanom skoków narciarskich Ramsau. Dotatkowo na 18 kilometrze rywalizacji (najwyższe wzniesienie etapu, nieco ponad 1600 m n.p.) zlokalizowana była premia King of the Mountain, którą zwyciężył drugi na mecie Mensi.

Jutro zawodników czeka etap o długości 61 km i przewyższeniu 2800 m.