Plany Mathieu van der Poel-a na końcówkę sezonu

Lider Pucharu Świata Mathieu van der Poel wyraźnie podporządkowuje się IO w Tokio.

0

Ekipa Corendon-Circus przedstawiła plany startowe swojego najlepszego zawodnika, Mathieu van der Poela na końcówkę sezonu 2019. Aktualny lider Pucharu Świata XCO ze względu na bardzo napięty jesienny program jest zmuszony zrezygnować z finałowej edycji w amerykańskim Snowshoe. Wszystko przez fakt, iż utalentowany Holender jest przymierzany do startu w szosowych mistrzostwach świata w brytyjskim Yorkshire, a tydzień po czempionacie weźmie udział w próbie olimpijskiej MTB w Tokio. Wyścig olimpijski w Tokio jest celem Holendra na 2020 rok, stąd taka, a nie inna decyzja odnośnie tegorocznego kalendarza.

„Oczywiście żałuję, że muszę odpuścić Puchar Świata w rowerach górskich, ale trzeba dokonać wyboru. Nie mogę zaprzeczyć, że trasa Mistrzostw Świata w Yorkshire powinna być dla mnie, więc w tym roku zdecydowanie wybieram tą imprezę. Chciałbym także być koniecznie obecny na imprezie testowej w Tokio przed Igrzyskami Olimpijskie w 2020 r. To jest nadal wielki cel, a połączenie trzech wydarzeń nie jest możliwe”.- powiedział Van der Poel.

Aktualnie Holender ma krótką przerwę od roweru, na trasyMTB powróci podczas wyścigów Pucharu Świata we francuskim Les Gets (12-14 lipca). Sprawa jego ewentualnego udziału w krajowych mistrzostwach XC pozostaje nadal otwarta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here