Podsumowanie weekendu 15-16.06.2019

Na całym Świecie podczas weekendu miało miejsce bardzo dużo imprez związanych z kolarstwem górskim, kilka XCO z kategorią C1, jeden z najbardziej prestiżowych maratonów we Włoszech. Na polskim podwórku trzy górskie ciężkie maratony oraz jedno ciekawe XCO.

0

Najlepiej reprezentantom naszego kraju poszło na Pucharze Czech w Bedrichovie, o czym możecie przeczytać w naszej relacji: //namtb.pl/2019/06/podium-wawaka-helizanowicza-i-szczecinskiej-w-pucharze-czech-uci-c1/

Jeśli chodzi o weekendowe ”C-jedynki” to było tego naprawdę dużo, oto wyniki tych najmocniej obsadzonych:

Na Raiffeisen Österreich Grand Prix w austriackiej miejscowości Windhaag Bei Perg zwyciężył Gerard KERSCHBAUMER, który dzięki temu powinien umocnić się na prowadzeniu w rankingu UCI. Podium uzupełnili Gregor RAGGL oraz Karl MARKT. W Elicie Kobiet triumfowała Laura STIGGER, druga była Anne TERPSTRA, a trzecia Lisa Pasteiner. Jedyną Polką była Katarzyna Solus-Miśkowicz, która zajęła solidne 7 miejsce.

//www.racetime.pro/entryservice/resultupload/de/event/67/results

W Laukerbad miała miejsce 5 edycja Proffix Swiss Bike Cup. W Elicie Mężczyzn wygrał Jordan Sarrou, przed Reto Indergandem, oraz Lucasem Fluckigerem, warto dodać, że zwycięzca był jedynym Francuzem w czołowej ósemce, cała reszt to zawodnicy gospodarzy. W Elicie Kobiet najlepsza okazała się Ramona Forchini, druga była Kathrin Stirnemann, a trzecia Pauline Ferrand Prevot. Paula Gorycka zajęła bardzo dobre 5 miejsce, tracąc do podium zaledwie 34 sekundy. Pełne wyniki na stronie organizatora:

//www.swissbikecup.ch/resultate-2019

Oprócz wymienionych przez nas wyścigów C1 miały miejsce również:

  • Portugal Bike CUP,
  • XCO Samobor w Chorwacji,
  • Konya MTB CUP w Turcji,
  • SA XCO CUP Serier w RPA

Po wyniki odsyłamy na stronę UCI: //www.uci.org/mountain-bike/results

Na polskim podwórku dwa największe cykle Bike Maraton oraz BikeAtelier Maraton zostały zdominowane przez zawodników JBG2 CryoSpace team. W Wiśle podium w kolejności wyglądało następująco: Krzysztof Łukasik, Mariusz Kozak i Mariusz Michałek. W niedziele w Brennej Czerwony pociąg zmienił skład na podium, pierwszy był Adrian Brzózka, drugi Mariusz Kozak, a trzeci Wojciech Halejak. W obydwóch maratonach wśród Pań zwyciężyła Zuzanna Krzystała (VW Samochody Użytkowe MTB team), w kategorii Elita Kobiet jedyną jej rywalką była Anna Urban (tylko w Wiśle), reprezentująca barwy tego samego teamu. Trasy obu maratonów częściowo się pokrywały, jednak w Brennej zawodnicy mieli do pokonania spory dystans na piechotę z powodu zbyt trudnych do podjechania podjazdów. Jedynym zawodnikiem który był w stanie nawiązać walkę z JBG2 był Michał Ficek (VW Samochody Użytkowe MTB team), zajął odpowiednio 4 miejsce w Wiśle oraz 5 w Brennej.

Wyniki Bike Maraton Wisła: //wyniki.datasport.pl/results2956/?fbclid=IwAR2OhN_PWLRrvzMYyvZxuDJIbke8OvLEDE-y30idNfS7VvoPlLyLZRI4UMw

Wyniki BikeAtelier Maraton Brenna: //mktime.pl/live_1/?fbclid=IwAR2knAvJLNDXLlxbPJpstkLv3f67VsX78TzfAc_lmHLUG8a5cr5Puz0mDdE

Hector Leonardo Paez odniósł szóste zwycięstwo w BMW HERO SUDTIROL DOLOMITES. Zawodnicy CST 7R MTB Team Karol Rożek i Michał Neumann zajęli odpowiednio 33 i 64 miejsce. W rywalizacji kobiet, Michalina Ziółkowska zajęła 9 miejsce, zwyciężyła Mara Fumagalli.

//services.datasport.com/2019/mtb/sellaronda/?fbclid=IwAR0W7Dr218ebKAHH9qiiVWfPRn3u05UhGsANIS-pGbWAtLKeiR0SAZNiHTk#Marke4

W Spytkowicach miała miejsce 3 Edycja Pucharu Szlaku Solnego, jednego z najciekawszych XCO w Małopolsce. W Elicie Mężczyzn zwyciężył Tomasz Bal, drugi był Maciej Biedrończyk obaj (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA), trzeci Jakub Solarz (UKS GRUPA KOLARSKA „FOUR BIKE”). W Elicie Kobiet najszybsza okazała się Małgorzata Mazurek (GRUPA KOLARSKA VIKTORIA RYBNIK), druga była Julita Fira (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA), podium uzupełniła Marianna Wyszyńska-Tyniec (UKS Zawojak).

//e-zawody.pl/pobierz/588/s/588_wyniki_zawodow_w_spytkowicachpuch.pdf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here