Podsumowanie Weekendu 8-9.06.2019

Blisko połowa sezonu za nami, do Mistrzostw Polski coraz bliżej. Zawodnicy w miniony weekend nie próżnowali. Niektórzy wybrali się do Lublina po punkty Pucharu Polski, inni wyruszyli szukać punktów UCI za granicą.

0

W zakończony właśnie weekend kolarska Polska żyła głównie Pucharem Polski XCO w Lublinie. Impreza została ”podpięta” pod ETI Bikefest i odbyła się na sprawdzonej od lat trasie przy lubelskim ”Globusie”. W wyścigach Elity mało zabrakło do dubletu zawodników Superiora Zator, po zwycięstwie Gabrieli Wojtyły chrapkę na powtórzenie sukcesu koleżanki miał Michał Topór. Wszystko szło zgodnie z planem do ostatniej rundy, na której zwycięstwo wydarł mu zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego, Karol Ostaszewski. Dla Karola był to pierwszy triumf w Pucharze Polski w kategorii Elity. Podium dopełnił Jarosław Żur z Lubonia Skomielna Biała.

Wszystkie wyniki każdego z wyścigów Pucharu Polski w Lublinie znajdują się pod tym linkiem.

Część ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wybrała się na kolejną odsłonę Pucharu Słowacji XCO. Wyścig w Koszycach posiadał kategorię C2 UCI i był dobrą okazją do zasilenia swojego konta w kolejne punkty światowego rankingu. Zawodnicy Bogdana Czarnoty świetnie odnaleźli się na słowackiej trasie, Bartłomiej Wawak zwyciężył w Elicie Mężczyzn,  Bogdan Czarnota w Mastersach, a Zuzanna Krzystała zajęła 4 miejsce, ustępując jedynie dużo bardziej utytuowanym i doświadczonym zawodniczką. Punkty UCI trafiły również na konto trzeciej na mecie, powracającej do ścigania Katarzyny Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team) oraz Mateusza Nieborasa z JBG2 Crospace (5 miejsce). Świetnie spisali się również nasi Juniorzy, teamowy kolega Nieborasa, Łukasz Helizanowicz zwyciężył, a Piotr Śliwiński z RK Aluminium Bike Team zajął 5 miejsce.

Pełne wyniki Pucharu Słowacji Koszyce UCI C2

Maratończycy wybierali między UCI Maraton Series Malevil Cup a Kaczmarek Electric w Lubomierzu. Co odważniejsi wybrali się na Trek Extreme MTB Challenge do Głuszycy.

W pierwszej imprezie gospodarze okazali się bezkonkurencyjni. Zwyciężyli Martin Stosek (Vitalo Future Cycling) i Jana Pichlikova (Kross Bikeranch Team). Najlepiej z Polaków wypadł Karol Rożek z CST 7R MTB Team, tuż za nim na metę dotarli trapieni defektami zawodnicy JBG2 Cryospace Wojciech Halejak i Adrian Brzózka. 8 miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Anna Urban z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Lubomierz był gospodarzem kolejnej odsłony Kaczmarek Electric MTB. Kolejny raz bezkonkurencyjny na najdłuższym dystansie okazał się Marek Konwa z  UKS Krupiński Suszec-TREK Bielsko Racing. O blisko 4 minuty pokonał on Bartłomieja Oleszczuka (Rybczyński-Bikes Remmers Team) i Mikołaja Dziewę (SGR Specialized). Najszybszą z kobiet była Karolina Cierluk (Real 64-sto).

Trek Extreme MTB Challenge to monstrualny jak na nasze warunki dystans 104 kilometrów w Górach Sowich. Najszybciej zmagania z morderczą trasą i upałem ukończył Przemysław Ebertowski z Treka Gdynia, jego klubowa koleżanka Agnieszka Patoka zwyciężyła w kobietach.

A Austrii w regionie DAchstein odbywała się prestiżowa i wiekowa etapówka Alpentour Trophy (S1). Czteroetapowe alejskie ściganie zakończyło się sukcesem Hectora Leonardo Paez-a oraz Githy Michels (Primaflor Mondraker Rotor). Anna Sadowska zajęła dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Anton Sintsov, w Polsce znany za sprawą jazdy w JBG2 po raz trzeci został Mistrzem Rosji XCO. Oprócz Rosjan swoich mistrzów w XCO wyłonili również Turcy, Izraelczycy oraz Włosi w XCE.

Wyniki powyższych mistrzostw oraz pozostałych wyścigów z kalendarza UCI znajdziecie pod tym linkiem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here