Sam Gaze kontynuuje swój powrót do wysokiej dyspozycji

Ostatnia osłona tegorocznego Pucharu Włoch MTB będzie miała miejsce już w najbliższy weekend. Na start w La Thiule zdecydował się szukający formy sprzed roku Samuel Gaze.

0

Czołowy zawodnik ubiegłego sezonu, Samuel Gaze (Specialized Racing) wybrał wyścig La Thuile MTB (C1) jako część swojego powrotu do wysokiej formy z zeszłego roku. Dla przypomnienia, podczas tegorocznego Cape Epic, Nowozelandczyk miał wypadek, na którego skutek musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji w etapówce.

Ostatnia edycja tegorocznego Internazionali d’Italia Series będzie próbą dla Gaze’a przed dalszą częścią sezonu. Ostatni raz mierzył się ze światową czołówką podczas Pucharu Świata w Novym Mescie na Morave, jednak wynik z pewnością nie był dla niego satysfakcjonujący. Tym razem jego przeciwnikami będą numer 1 światowego rankingu UCI Gerhard Kerschbaumer (Torpado Ursus), Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing) oraz zawodnicy dowodzeni przez legendę światowego MTB Juliena Absalona (Jordan Sarrou, Mathis Azzaro i Thomas Bonnet). Nie zabraknie też lidera włoskiego cyklu, Francuza Stephane Tempiera (Bianchi Countervail).

Trasa La Thuile ma alpejski charakter, jest najeżona stromymi podjazdami i zjazdami, nie brakuje na niej naturalnych rockgardenów. Zlokalizowana jest w La Thuile Bike Park na wysokości 1475 do 1535 m n.p.m.

Klasyfikacja generalna cyklu przed wyścigiem La Thuile:

Elita Mężczyzn:

1. Stephane Tempier – Bianchi Countervail – 116 pts

2. Gerhard Kerschbaumer – Torpado-Ursus – 105 pts

3. Nicholas Pettinà – CS Carabinieri – 86 pts

4. Nadir Colledani – Bianchi Countervail – 81 pts

5. Luca Braidot – CS Carabinieri – 72 pts

Elita Kobiet:

1. Martina Berta – Torpado Ursus – 115 pts

2. Eva Lechner – Torpado Sudtirol – 110 pts

3. Vera Medvedeva – Metallurgica Veneta – FSA – 83 pts

4. Giorgia Marchet – Team Rudy Project – 71 pts

5. Marika Tovo – Ghost Factory Racing – 68 pts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here