Wystartował CryoSpace Bike Adventure 2019

Dzisiaj w Szklarskiej Porębie wystartował jedyny polski wyścig etapowy posiadający kategorię UCI. W tym roku dodatkową atrakcją jest rywalizacja w kategorii e-bike.

1

Jedna z niewielu okazji do zdobycia punktów UCI na polskiej ziemi. Cztery dni ciężkiego, górskiego ścigania po sudeckich szlakach. Międzynarodowa obsada, w której znaleźli się nawet goście z dalekiego Kataru. Organizator posiadający doświadczenie w organizacji wyścigów wysokiej, międzynarodowej rangi. To cechy wyróżniające CryoSpace Bike Adventure spośród polskich etapówek.

W tym roku wyścig tradycyjnie potrwa cztery dni, w trakcie których zawodnicy startują na dwóch dystansach: PRO (około 250 kilometrów i 8000 metrów przewyższenia) i CLASSIC (około 130 kilometrów i 4000 metrów przewyższenia). Oprócz tradycyjnej rywalizacji w kategoriach wiekowych organizator przygotował dodatkowe klasyfikacje: zawodników elity punktujących do rankingu olimpijskiego, klasyfikację par, drużynową oraz, co ciekawe, klasyfikację rowerów elektrycznych prowadzoną osobno dla zawodników obu dystansów. Kategoria e-bike’ów jest rozgrywana zgodnie z regulacjami UCI.

Pierwszy etap dla dystansu PRO to 73 kilometry i 2050 metrów przewyższenia. Zawodnicy rywalizowali na terenach Gór Izerskich między Szklarską Porębą, a Świeradowem Zdrój. Na metę, zlokalizowaną w pobliżu Wysokiego Kamienia (1058 m n.p.m.) jako pierwszy wpadł Niemiec Martin Gluth (Superior Xc Team). Drugie miejsce w rywalizacji elity zajął jego rodak Felix Fritzsch (Focus Rapiro Racing). Ostatnie miejsce na podium wywalczył Japończyk Kohei Yamamoto (Dream Seeker MTB Racing Team). Najlepszy z Polaków, Mariusz Michałek (JBG-2 Cryospace), zajął szóste miejsce.

W rywalizacji elity kobiet zwyciężyła Słowaczka Janka Keseg Stevkova (Outsiterz Cycling). Drugie miejsce zajęła Czeszka Jana Czeczinkarová (Mitas Mercedes Benz Praha Trek). Trzecie miejsce wywalczyła jedyna Polka w stawce elity, Anna Sadowska (Bike Atelier Team).

Poniżej przedstawiamy pierwsze trójki OPEN w rywalizacji amatorów na obu dystansach.

PRO:

  1. Oskar Pluciński (Metrobikes.pl Specialized Luxa)
  2. Maciej Stanowicz (Mitsubishi Materials MTB Team)
  3. Sven Pieper(Focus Rapiro Racing)

CLASSIC (26 km, 670 m przewyższenia):

  1. Andrzej Poczopko (Cryospace Olsztyn)
  2. Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn)
  3. Jakub Binkowski (KS Stomil Poznań)

W dniu jutrzejszym na zawodników na dystansie PRO czeka 58 kilometrów i 1550 metrów przewyższenia. Na dystansie CLASSIC w jutrzejszym menu znajduje się 30 kilometrów i 900 metrów przewyższenia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here