Zwycięstwo Wawaka na Słowacji, podium Solus-Miśkowicz

0

Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy zawodnicy podczas dzisiejszej trzeciej edycji Pucharu Słowacji XCO. Wyścig w Koszycach posiadał kategorię C2 UCI. Na najwyższym stopniu podium stawali Bartłomiej Wawak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team oraz Junior Łukasz Helizanowicz z JBG2 Cryospace. Oprócz wymienionej dwójki, na podium stanęła też powracająca do ścigania po dłuższej przerwie Katarzyna Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team).

W wyścigu Elity Mężczyzn Mistrz Polski Bartłomiej Wawak o ponad minutę pokonał Węgra Andreasa Partiego oraz Mistrza Słowacji Martina Haringa. Punkty UCI wpadły też na konto Mateusza Nieborasa z JBG2 Cryospace (5 miejsce).

Wyścig Elity Kobiet przebiegał pod dyktando doświadczonej Węgierki Barbary Benko z Ghost Factory Racing, która o ponad trzy i pół minuty pokonała Ukrainkę Irynę Slobodan. Trzecia na metę dojechała dopiero co wracająca do ścigania, wspomniana wcześniej Katarzyna Solus-Miśkowicz. Tuż za podium, na czwartym miejscu rywalizację ukończyła Zuzanna Krzystała z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

W wyścigu Juniorów Punkty UCI wpadły na konto zwycięzcy Łukasza Helizanowicza i Piotra Śliwińskiego (RK Aluminium Bike Team), który zmagania w Koszycach zakończył na piątej pozycji. Sobotni wyścig w kategorii Masters zwyciężył Bogdan Czarnota z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Wyniki Pucharu Słowacji UCI C2 Koszyce

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here