Klasyk Makowski za zawodnikami Gwiazdy Południa

W drugim dni rywalizacji uczestnicy wyścigu organizowanego przez Zamana Group pokonywali wzniesienia w okolicach Makowa Podhalańskiego.

0

Dzisiejszy etap wystartował z małego, malowniczo położonego rynku w Makowie Podhalańskim. Praktycznie od startu zawodnicy obu dystansów musieli zmierzyć się z ciężkimi, sztywnymi podjazdami. Trasa Pro zaserwowała uczestnikom asfaltowy podjazd po serpentynach, prowadzący na Makowską Górę. Następnie połączyła się z odcinkiem przeznaczonym dla zawodników z krótszego dystansu. Dzisiejszy etap miał interwałowy charakter, a dodatkowym urozmaiceniem było zmieniające się podłoże. Na dystansie Pro trzeba było pokonać ponad 2000 metrów przewyższenia, a na ½ Pro ponad 1000 metrów.

Pierwsze trójki na obu dystansach:

Pro:

  1. Tomasz Bal (KS Luboń Skomielna Biała)
  2. Paweł Gaca (Metro Nieruchomości)
  3. Mateusz Lewandowski

½ Pro:

  1. Maciej Ścierski (TOMAZI BIKE TEAM)
  2. Paweł Kurzyca
  3. Mateusz Wiszniewski (wtw-poland.com)

Już jutro na zawodników czeka etap jazdy indywidualnej na czas na dystansie 15 kilometrów. Celem, do którego będą zmierzać uczestnicy, jest najwyżej położony w Polsce hotel – Beskidzki Raj. Ważną informacją jest przesunięcie godziny startu pierwszego zawodnika na 10:00! Podobnie jak dziś rywalizacja rozpocznie się w Makowie Podhalańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here