Podsumowanie weekendu 06-07.07.2019

Ubiegły weekend obfitował w międzynarodowe wyścigi najwyższej rangi. Polacy startowali w nich ze zmiennym szczęściem. W kraju odbyło się kilka ciekawych maratonów.

0

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem minionego weekendu był Puchar Świata w Vallnord. W niedzielnych wyścigach XCO zwyciężyli: Ronja Eibl (Corendon-Circus) w kategorii U23 kobiet, Vlad Dascalu (DINAMO BIKEXPERT Racing Team) w U23 mężczyzn, Anne Terpstra (Ghost Factory Racing) w elicie kobiet oraz powracający na szczyt Nino Schurter (SCOTT-SRAM MTB Racing Team) w elicie mężczyzn. Z piątki reprezentantów Polski najlepszy wynik zanotowała Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która zajęła 33 pozycje. Na 42 miejscu zmagania wśród kobiet ukończyła Paula Gorycka (Strüby-BiXS Team), a na 48 miejscu wśród mężczyzn dojechał Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace). Katarzyna Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing) oraz Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) nie ukończyli swoich wyścigów z powodu defektów. W sobotnich wyścigach elity w DH zwyciężyli Rachel Atherton (Atherton Bikes) oraz Loïc Bruni (Specialized Gravity).

Drugą najważniejszą imprezą weekendu były odbywające się w norweskim Kvam Mistrzostwa Europy w maratonie MTB. Spośród polskich zawodników najlepszym rezultatem może pochwalić się Jacek Brzózka (JBG-2 CryoSpace), który został V-ce Mistrzem Europy w kategorii Masters. W elicie kobiet świetny wynik zanotowała Michalina Ziółkowska (CST 7R MTB Team) zajmując 8 miejsce. Mistrzynią Europy została Włoszka Mara Fumagalli. Wśród męskiej elity najlepiej z Polaków poradził sobie specjalista od XCO – Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace), który był 15. Na 23 miejscu dojechał Adrian Brzózka (JBG2 CryoSpace), a na 42 miejscu Karol Rożek (CST 7R MTB Team). Przez najbliższy rok koszulkę Mistrza Europy będzie nosił Portugalczyk Tiago Ferreira.

Kolejnym międzynarodowym wyścigiem z polskimi sukcesami była 5 runda Enduro World Series w Les Orres, gdzie w kategorii Masters zwyciężył Mariusz Bryja. W elicie zwyciężyli Isabel Courdurier Edward Masters.

Wyniki z wyścigów UCI

W kraju miniony weekend oferował kilka ciekawych maratonów. Podczas Ultra Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie (wyniki) na najdłuższym 100 kilometrowym dystansie najlepsi okazali się: Anna Sadowska (Bike Atelier Team) oraz Mariusz Kozak (JBG-2 CryoSpace).

Innym górskim maratonem w ten weekend była kolejna edycja Pucharu Strefy MTB Sudety (wyniki), tym razem odbywająca się w Jodłowniku. Na dystansie Mega zwyciężyli: Alina Serafin (THP Team) oraz Maciej Jeziorski (jezior.bike).

Kolejnym ciekawym wyścigiem była siódma w tym roku odsłona Cyklokarpat (wyniki). Na wytyczonej, w okolicy Horyńca Zdrój, trasie na dystansie Giga zawodnicy mieli do pokonania aż 103 kilometry. Najlepsi okazali się Małgorzata Makowska oraz Marcin Rydel (Synery Racing Team).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here