Podsumowanie weekendu 13-14.07.2019

0

Francuskie Les Gets było gospodarzem czwartej edycji tegorocznego Pucharu Świata XCO. Duży krok ku wygranej w całym cyklu poczynili zawodnicy Scott-Sram – Nino Schurter i Kate Courtney. Oboje zwyciężyli w swoich wyścigach. Dla Courtney była to trzecia wygrana w tegorocznym Pucharze Świata (piąta doliczając XCC), Schurter drugi raz cieszył się z pierwszego miejsca. Tym samym w wojnie Schurter-van der Poel jest 2:2, jeżeli chodzi o XCO. Doliczając XCC, Holender prowadzi 5:2. Jednak to Schurter jest liderem PŚ (Mathieu raz pauzował, a wczoraj nie zaprezentował pełni swoich możliwości) i z bezpieczną przewagą prowadzi nad Avancinim i van der Poel’em.

Podium w Les Gets wyglądało następująco:

Piątek – Short Track:

 1. Mathieu van der Poel (Corendon-Circus)
 2. Henriqe Avancini (Cannondale Factory Racing)
 3. Koretzky Victor (KMC-Ekoi-Orbea)

31. Wawak Bartłomiej (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Kobiety:

 1. Kate Courtney (Scott-Sram MTB Racing
 2. Pauline Ferrand-Prevot (Canyon)
 3. Elizabeth Brandau (Radon)

29. Paula Gorycka (Struby-Bixs Team)

31. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Niedziela – XCO:

Elita Kobiet

 1. Kate Courtney (Scott-Sram)
 2. Jolanda Neff (Trek Factory Racing)
 3. Elizabeth Brandau (Radon)

29. Aleksandra Podgórska

48. Paula Gorycka

54. Katarzyna Solus-Miśkowicz

Elita Mężczyzn

 1. Nino Schurter (Scott-Stam)
 2. Gerhard Kerschbaumer (Torpado Ursus)
 3. Henriqe Avancini (Cannondale Factory Racing)

Bartłomiej Wawak i Jakub Zamroźniak – DNF

Niedzielne wyścigi rozpoczęły się od startów Kobiet U23, Podobnie jak w Vallnord najlepsza okazała się Ronja Eibl (Corendon-Circus), tym samym umacniając się na pozycji liderki w tej kategorii wiekowej. Wśród młodzieżowców w tym sezonie numerem jeden jest Rumun Vlad Dascalu, drugie miejsce w Albstadt i zwycięstwa w pozostałych trzech wyścigach PŚ  sprawiają, że tylko katastrofa może mu zabrać zwycięstwo w ”generalce”. W niedzielnym wyścigu Filip Helta (Sgr Specialized) zajął 57 miejsce.

Pełne wyniki weekendu w Les Gets, wraz z międzyczasami oraz klasyfikacją generalną PŚ znajdziecie pod tym linkiem

W kraju odbywały się dwie eliminacje popularnych cykli XC.

Tym razem Puchar Szlaku Solnego zawitał do Orawki. Błotna, ciężka fizycznie i technicznie trasa sprawiła, że nie wygrywali przypadkowi zawodnicy. Albert Głowa (Masters 1), Remigiusz Ciok (Masters 2), Łukasz Helizanowicz (JBG2 Cryospace) czy Stanisław Nowak (Orlik+Elita) to jedni z wielu kandydatów do medali w Mrągowie, a w Orawce pokazali, że rywale powinni się ich obawiać w przyszłym tygodniu.

W Elicie Kobiet najszybsza była Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik), a w Juniorkach ze zwycięstwa cieszyła się Maja Latawiec (KS Luboń Skomielna Biała).

Wyniki Puchar Szlaku Solnego Orawka

Górka Kazurka, która przed dwoma laty była gospodarzem Mistrzostw Polski MTB, tym razem gościła inną imprezę – Puchar Mazowsza MTB XC. Podobnie jak na Szlaku Solnym, do Warszawy zawitała mocna stawka specjalistów od Cross Country. Najszybszymi zawodnikami w Kategorii Elita byli Maciej Jeziorski oraz Klaudia Czabok.

Wyniki Pucharu Mazowsza Kazura

Cezary Zamana w ubiegłym tygodniu zaprosił swoich bywalców na górską etapówkę ”Gwiazda Południa”. Okolice małopolskiej Stryszawy oraz szlaki otaczające ”Królową Beskidów” – Babią Górę są naprawdę wymagające i każdy finisher może czuć się zwycięzcą.

Największym pechowcem tegorocznej edycji jest Tomasz Bal (Luboń Skomielna Biała), który zwyciężając wszystkie trzy pierwsze etapy był murowanym kandydatem do zwycięstwa w generalce, jednak na skutek ogromnych strat czasowych na ostatnim, czwartym etapie musiał zadowolić się dopiero dwunastym miejscem.

Pełne wyniki Gwiazdy Południa 2019

Kiedy na starcie polskich maratonów staje ekipa JBG-2 Cryospace, jest niemal pewne, że któryś z jej zawodników zajmie najwyższy stopień na podium. Tym razem ”czerwony pociąg” nie miał litości i w całości zapełnił podium w Żarkach podczas Bike Atelier MTB Maraton. Adrian Brzózka, Wojciech Halejak oraz Piotr Brzózka to czołówka zawodników na dystansie PRO. Mariusz Michałek tym razem postanowił zamienić rower górski na szosowy, i to z całkiem dobrym skutkiem. Kryterium Memoriał Kazimierza Gazdy ukończył na trzecim miejscu, pokonując wielu znanych i utytułowanych specjalistów z szosy. Wśród kobiet w Żarkach najszybsza była Anna Sadowska (Bike Atelier Team).

Pełne wyniki Bike Atelier Żarki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here