Premierowa edycja wyścigu MTB Kampinos Tour już za nami

Miejscowości Granica oraz Leoncin były w ostatni weekend – 6 i 7 lipca arenami wielkiego kolarskiego święta. Obyła się tam premierowa edycja wyścigu MTB Kampinos Tour zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu "Mazovia Team" we współpracy z KK Legia 1928. Impreza ta spotkała się z ciepłym przyjęciem miłośników jazdy na rowerze.

0

Wyścig składał się z trzech etapów. Pierwsze dwa rozegrano w sobotę w miejscowości Granica. Rywalizowano tam najpierw w indywidualnej jeździe na czas (6,5 km), a następnie w wyścigu ze startu wspólnego. W tym drugim zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: NORMAL – 24 km oraz PREMIUM – 36 km. Niedzielny etap to także wyścig ze startu wspólnego. Tym razem jednak odległości do pokonania były znacznie większe. Na dystansie NORMAL 34, a na PREMIUM – 68 km.

Pogoda dopisała. Jak podsumowali niektórzy uczestnicy – była wręcz wymarzona dla takiej rywalizacji. A ta, choć bardzo zacięta, rozgrywała się w duchu fair play. Emocji nie brakowało…

W rywalizacji kobiet, która toczyła się tylko na dystansie NORMAL najlepsza w całym wyścigu okazała się Dorota Warczyk z LKK Start Tomaszów Mazowiecki, która wygrała dwa pierwsze etapy, a w ostatnim musiała uznać wyższość Katarzyny Rdziszewskiej (MCP Bike Team). Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN zajęła Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie), a trzecie Sława Staszczuk (RCS Leszno).

W rywalizacji panów na tym dystansie równych sobie nie miał Tomasz Strzemieczny. Reprezentant Płockiego Klubu Kolarskiego wygrał wszystkie trzy etapy. Drugie miejsce na podium po całym wyścigu MTB Kampinos Tour przypadło Marcinowi Reszke (Brazzers), a trzecie Pawłowi Grabowskiemu (MCP Bike Team). 

W najtrudniejszych zmaganiach – PREMIUM w klasyfikacji generalnej OPEN na czele znalazł się zwycięzca trzeciego etapu – Michał Cąpała. Drugie miejsce przypadło Sebastianowi Borowskiemu. 21-latek wygrał dwie pierwsze odsłony wyścigu w Granicy i wydawało się, że pewnie zmierza po triumf w całym wyścigu. W powtórzeniu sobotnich sukcesów na kolejnym etapie na przeszkodzie stanął mu jednak defekt roweru. Z tego powodu wystartował ok. 9 min. później niż reszta stawki. Mimo to, jego świetna postawa na trasie spowodowała, że zdołał sporo odrobić i zapewnić sobie miejsce na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Kościelnemu z ekipy Legia Sunrace Team, która okazał się najlepszym zespołem w MTB Kampinos Tour 2019.

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Nasz Bike Team, a trzecie Polski Klub MTB. Najlepszą parą mieszaną okazali się Dorota Warczyk i Paweł Kościelny. Kolejne lokaty przypadły odpowiednio Magdalenie Włoszczyckiej i Marcinowi Borkowskiemu oraz Monice Trojanowskiej i Karolowi Romanowskiemu.

Dziękujemy władzom gmin Granica i Leoncin za gościnność i pomoc w organizacji wyścigu Kampinos Tour 2019. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wójta tej drugiej miejscowości Adama Mirosława Krawczaka, który mimo wielu obowiązków znalazł czas, aby wraz z dyrektorem wyścigu Marcinem Wasiołkiem dekorować zwycięzców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here