Świetne występy Polaków na Węgrzech w cross country

Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zwyciężył w Csömör na Węgrzech zawody w olimpijskiej formule cross country (UCI C1). W elicie kobiet również bardzo dobrze spisały się reprezentantki Polski.

0

Afrykańskie upały stają się powoli tradycją startów w bieżących sezonie kolarstwa górskiego. Nie inaczej było w miniony weekend, kiedy zawodnicy spotkali się Csömör na Węgrzech, gdzie rozegrano zawody w olimpijskiej formule cross country (UCI C1). Obok trudnych warunków pogodowych, kolarze musieli zmagać się także z… plagą komarów, które opanowały trasę małego węgierskiego miasta.

Wśród panów najlepszy był Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który o zwycięstwo walczył z czwórką reprezentantów gospodarzy. Ostatecznie Polak zwyciężył z przewagą 45. sekund nad Andrasem Partim, którego pokonał już wcześniej w tym sezonie w Koszycach.

Dobre szóste miejsce zajął drugi spośród reprezentantów Polski – Filip Helta. W kategorii masters triumfował Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), dla którego było to kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Dobrze na Węgrzech radziły sobie reprezentantki Polski – Gabriela Wojtyła zajęła drugie miejsce, czwarta na mecie pojawiła się Aleksandra Podgórska, a dziewiąta Zuzanna Krzystała (obie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Komentarze zawodników:

Bartłomiej Wawak

Jestem zadowolony z tego występu, gdyż od początku do końca prowadziłem, nadawałem tempo i w zasadzie decydowałem o tym, co się działo. Mierzyłem się głównie z reprezentantami Węgier, w tym z mistrzem kraju. Nie ukrywam, że mieliśmy kłopot z komarami, ale poza tym zawody zaliczamy do udanych, tym bardziej, że wszyscy zawodnicy z naszego teamu spisali się naprawdę dobrze.

Bogdan Czarnota

Trasa bardzo dobrze przygotowana, na której mieliśmy wszystko, co potrzebne do czerpania funu ze ścigania. Tego dnia czułem się bardzo dobrze i generalnie wyścig ułożył się po mojej myśli. Już na pierwszym okrążeniu odjechałem rywalom, a później tylko utrzymywałem swoje tempo.

Aleksandra Podgórska

Od samego startu jechało mi się bardzo ciężko. Nie mogłam wkręcić się na wysokie obroty, nogi bolały jak nigdy. Trasa wyścigu bardzo mi się podobała, jednak w trakcie zawodów nie mogłam na niej się odnaleźć. Ostatecznie czwarte miejsce, przy najgorszym samopoczuciu na wyścigu w tym roku – uznaję to za nienajgorszy wynik.

Zuzanna Krzystała

Organizmu niestety nie da się oszukać, głowę czasami tak. W tym przypadku głowa chciała więcej niż mogło ciało. Trasa mi się bardzo podobała, było kilka elementów technicznych m. in. dropów, więc kolejne małe kroki zrobione w stronę pracy nad moimi umiejętnościami. Niezależnie od miejsca najbardziej żałuję, że nie mogłam tego dnia wykorzystać potencjału tej wspaniałej trasy, jak dzień wcześniej na treningu. To była nieco bolesna, ale potrzebna lekcja.

Cross-country Olympic – Csömör Węgry (UCI C1)

Elita mężczyzn

1. Bartłomiej Wawak (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:23:52

2. Andras Parti (Węgry) 1:24:37

3. Erik Fetter (Węgry) 1:25:55

Elita kobiet

1. Lisa Pasteiner (Austria) 1:24:03

2. Gabriela Wojtyła (Polska) 1:25:54

3. Regina Schmidel (Węgry) 1:27:40

4. Aleksandra Podgórska (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:28:37

9. Zuzanna Krzystała (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:34:31

Mężczyźni masters:

1. Bogdan Czarnota (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

2. Gabor Medgyes (Węgry)

3. Peter Hasenfratz (Węgry)

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada sześć modeli: Caravelle, California, Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży Większość modeli marki produkowana jest w Polsce, w nowoczesnych fabrykach w Poznaniu oraz Białężycach k. Wrześni.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in. Bartłomiej Wawak, Aleksandra Podgórska, Stanisław Nowak, Piotr Kryński, Anna Urban, Zuzanna Krzystała, Michał Ficek. Trenerem drużyny jest Bogdan Czarnota.

Volkswagen Group Polska
Magda Piekarczyk
tel.+48 61 627 33 86
e-mail: magda.piekarczyk@volkswagen.pl
www.vw.press-bank.pl 

   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here