Znane pucharowe trasy gospodarzami Mistrzostw Świata w najbliższych latach.

W sprawdzonych od lat miejscach, znanych głównie z organizacji poszczególnych edycji Pucharu Świata i ubiegłorocznych Mistrzostw Europy odbędą się Mistrzostwa Świata XCO w Latach 2020 - 2024.

0

Aż trzy miasta znane z tegorocznych edycji Pucharu Świata XCO będą w najbliższych latach gospodarzami Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim. UCI przyznało prawo do organizacji czempionatu miastom – kandydatom podczas zjazdu, który odbył się przy okazji zeszłorocznych Szosowych Mistrzostw Świata w Insbrucku. O ile wszyscy wiedzą, że przyszłoroczny czempionat odbędzie się w Albstadt (26-28 czerwca), to lokalizacja mistrzostw w następnych latach nie jest już taka oczywista.

W 2021 roku specjaliści od XCO spotkają się we włoskim Val di Sole. Sprawdzona miejscówka i znana wszystkim trasa gościła już kilka edycji Pucharu Świata, a w 2008 roku odbyły się tu Mistrzostwa Świata. Miłe wspomnienia z Val di Sole ma Maja Włoszczowska, która przed rokiem zwyciężyła w tamtejszej edycji Pucharu Świata.

W 2022 roku czempionat odbędzie się w miejscowości, która w najbliższy weekend będzie na ustach wszystkich fanów XCO. Francuskie Les Gets było już gospodarzem mistrzostw w 2004 roku, a nasi zawodnicy zdobyli wtedy 3 medale (Maja Włoszczowska – srebro, sztafeta – brąz, Rafał Kumorowski, trial – brąz). Dodatkowo w Les Gets przez najbliższe trzy lata odbywać się będą rundy Pucharu Świata XCO. Dla przypomnienia, to właśnie tam swoje pierwsze tęczowe koszulki zdobywali późniejsi wielcy rywale – Schurter (Junior) i Absalon (Elita).

Pireneje, a konkretnie ciężka fizycznie trasa w Vallnord, która po ubiegłotygodniowym wyścigu Pucharu Świata do dziś śni się niejednemu zawodnikowi będzie areną zmagań o tęczową koszulkę w 2024 roku. Najlepsi kolarze ścigali się tu już w 2015 roku, ciekawostką jest fakt, że Egan Bernal (obecnie Team Ineos) wywalczył w Andorze brąz w wyścigu Juniorów.

2023 rok zapowiada się wręcz rewolucyjnie. Mistrzostwa Świata w kolarstwie odbędą się w jednym terminie, potrwają trzy tygodnie i zgromadzą na starcie specjalistów we wszystkich najważniejszych odmianach kolarstwa (szosa, kolarstwo górskie – XCO, maraton i zjazd, tor, BMX Racing, Urban Cycling – BMX Freestyle Park, Eliminator, para-cycling, indor cycling i Gran Fondo). Gospodarzem imprezy będzie szkockie Glasgow.

Zdjęcie na okładce: Rained Upon Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here