Czarny czy Czerwony – part 5

Powrót cyklu o najlepszych polskich drużynach maratonowych. Druga część sezonu rozkręca się na dobre, a najważniejszy start zbliża się wielkimi krokami.

0

Ostatni wpis o rywalizacji ”pociągów” pojawił się na początku czerwca. Minęło sporo czasu, a sytuacja na arenie zmagań maratonowych bardzo się ustabilizowała. Wygląda to bardzo podobnie jak u drużyn World Tour’u. Tam Deceunick Quick Step prowadzi z liczbą 54 zwycięstw. Na naszym podwórku JBG2 zdominowało rywalizację i od ostatniego czasu zwyciężyli prawie we wszystkich maratonach, na których się pojawili.

Do najważniejszych sukcesów Czerwonego Pociągu trzeba zaliczyć między innymi:

  •  Zwycięstwo Wojciecha Halejaka – Bike Maraton Obiszów
  •  Zwycięstwo Piotra Brzózki – Bike Maraton Bielawa
  •  Zwycięstwo Mariusza Kozaka – Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba
  •  Zwycięstwo Krzysztofa Łukasika – Bike Maraton Wisła, Bike Atelier MTB Maraton Jeleśnia
  •  Zwycięstwo Adriana Brzózki – Bike Atelier MTB Maraton Ustroń, Brenna, Racibórz, Żarki
  •  Zwycięstwo Jakuba Zamroźniaka – Puchar Strefy Sudety Srebrna Góra

Do świetnych wyników zawodników JBG2 CryoSpace należy również zaliczyć 15 miejsce Krzysztofa Łukasika na Mistrzostwach Europy w Maratonie – był najlepszym Polakiem. Jednak brązowy medal tego zawodnika na Mistrzostwach Polski XCO w Mrągowie to chyba największy tegoroczny sukces. W swojej kategorii wiekowej Masters III Jacek Brzózka dominuje nie tylko w kraju ale również w Europie. Zwyciężył Mistrzostwa Polski XCO w Mrągowie, Mistrzostwa Europy XCO w Brnie, a na Mistrzostwach Europy XCM był drugi.

Natomiast Czarny Pociąg od dłuższego czasu boryka się z problemami. Kilka wagonów musiało odbić na bocznicę, ale to nic, ponieważ problemy ma również lokomotywa. Przechodząc do rzeczy, Dariusz Batek (teamowa lokomotywa), walczy z problemami zdrowotnymi i na starcie można go spotkać w roli trenera i wsparcia mentalnego. Michał Neumann po nieszczęśliwej kraksie na jednym z maratonów leczy kontuzje ręki. Karol Kucięba ma problem z więzadłami w kolanie. Pozostali zawodnicy CST 7R MTB Team startują na bieżąco, jednak bez zwycięstw. Karol Rożek po przerwie wraca do ścigania, aczkolwiek trapią go problemy techniczne podczas startów. Jedynie Michał Kucewicz i Maciej Pitach kończą maratony w czołówce, dominując w swoich kategoriach wiekowych. My jednak liczymy tylko zwycięstwa Open, a tych brak. Warto wspomnieć również o bardzo dobrym starcie Gustawa Dądeli na Mistrzostwach Świata 4X, które odbyły się w Val di Sole. Niestety podczas jednego z biegów został on nieszczęśliwie przewrócony przez przeciwnika i zawody ukończył na 11 pozycji.

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Polski XCM w Gdynii. Czy JBG2 podtrzyma swoją dobrą passę? Tego nie wiemy, na pewno nie będzie to łatwe. Nie można zapomnieć, że to Dariusz Batek będzie bronił koszulki z orzełkiem. Karol Rożek również wydaje się być w zwyżkowej, bardzo dobrej formie. Groźny będzie także Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który jako jedyny w ostatnim czasie jest w stanie nawiązać walkę z ”czerwonymi”. Możliwe, że na start zdecyduje się Marek Konwa, który już w Mrągowie pokazał, że nie można o nim zapominać, a wręcz należy wymieniać go w gronie faworytów do medali. Do tego dochodzą specjaliści od XCO i mocni zawodnicy kategorii U23. Trzeba też pamiętać, że Mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami i każdy kto stanie na linii startu może się okazać zwycięzcą. Na rozstrzygnięcia trzeba poczekać jeszcze 3 tygodnie. Najbliższy sprawdzian w niedzielę podczas Bike Atelier MTB Maratonu w Psarach na trasie zbliżonej do tej w Gdynii (interwałowy charakter z dużą ilością krótkich podjazdów). 

CST 7R Team: 4 – 20 :JBG2 CryoSpace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here