Podsumowanie weekendu 24-25.08.2019

0

Bike Maraton w Karpaczu i Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, na których w kilku przypadkach pierwsze skrzypce grali kolarze górscy to główne imprezy właśnie zakończonego weekendu.

Karol Rożek z CST 7R MTB Team pokazał w Karpaczu, że za dwa tygodnie w Gdyni może godnie zastąpić na pierwszym stopniu podium obecnego Mistrza Polski w Maratonie, Dariusza Batka. Zawodnik CST bezapelacyjnie zwyciężył na najdłuższym dystansie, w pokonanym polu pozostawiając mocnego Czecha Michala Kanere z Ghost Team i Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Wśród kobiet najszybsza była klubowa koleżanka Ficka-Zuzanna Krzystała.

Wyniki Bike Maraton Karpacz

Dzień wcześniej fani jazdy pod górę, spotkali się podczas Uphill Race Śnieżka, by rowerem zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy. W tym roku najszybszymi zawodnikami okazali się Andrzej Poczopko (Cryospace Olsztyn) z czasem 49:18 min i Anna Sadowska (1:07:12)

Wyniki Uphill Race Śnieżka 2019

Komu nie po drodze było w Karkonosze ten mógł spróbować swoich sił w Beskidzie Żywieckim. Uphill MTB Rysianka to stosunkowo młoda impreza na mapie polskiego MTB. Imprezy organizowane przez Rysianka MTB Team słyną ze wzorowej organizacji i można być spokojnym o ich dalszy byt. Podczas tej imprezy najszybsi byli brązowy medalista Mistrzostw Polski XCO w kategorii Masters Remigiusz Ciok (Remik Bike) i Anna Kaczmarzyk (Hotel Podium Wisła).

Wyniki Uphill Rysianka MTB 2019

Osoby uważnie śledzące wyniki z Bike Maraton Karpacz zapewne zauważyły nieobecność większej części składu ekipy JBG2 Cryospace. Wszystko za sprawą Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Podgórzynie. Impreza ta, co roku jest mocnym punktem w kalendarzu startów ekipy, nie inaczej było i tym razem. Najlepiej z drużyny wypadli Junior Łukasz Helizanowicz i Krzysztof Łukasik (Elita), oboje zajęli 11 miejsce w swoich wyścigach. W rywalizacji Juniorów świetnie wypadli inni MTB-owcy Dominik Górak (1 miejsce), Miłosz Ośko (2) i Konrad Czabok (5), wszyscy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Dzień wczesniej zwycięzca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Górskim, Krzysztof Klimek z Viktorii Rybnik wywalczył srebro, a Michał Pomorski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego brąz.

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Junior

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Elita

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Junior Młodszy

Anna Urban z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team stanęła na trzecim stopniu podium włoskiego maratonu Troi Trek. Ekstremalne warunki pogodowe zamieniły rywalizację w regionie Friuli w walkę o przetrwanie, tym bardziej zawodniczce należą się wyrazy uznania.

Nadchodzący tydzień to impreza, na którą czeka cały świat MTB-Mistrzostwa Świata w kanadyjskim Mont Sainte Anne. Polacy z tą miejscówką mają szczególnie miłe wspomnienia, właśnie w Kanadzie w 2010 roku Maja Włoszczowska zdobyła tęczową koszulkę. Jak będzie tym razem? Przekonamy się o tym już w sobotę.

Pełna rozpiska czasowa Mistrzostw Świata znajduje się pod tym linkiem.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here