Zapowiedź imprez weekendowych 10-11.08.2019

0

W nadchodzący weekend przed nami ostatnia europejska edycja Pucharu Świata XCO. Ubiegłoroczny gospodarz Mistrzostw Świata, szwajcarskie Lenzerheide ugości zawodników rywalizujących w XCC, XCO oraz DH. Na starcie jak zwykle nasi stali uczestnicy tego cyklu:  ekipa Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Filip Helta, Paula Gorycka, Katarzyna Solus – Miśkowicz oraz Gabriela Wojtyła. Maja Włoszczowska tym razem nie startuje. W DH wystąpi Wojciech Czermak. Piątkowy wieczór zarezerwowany jest dla absolutnej światowej czołówki, która rywalizować będzie w wyścigu XCC. Niedziela to wyścigi XCO. Livetiming z wyścigu młodzieżowców możecie śledzić pod tym linkiem, zmagania Elity tradycyjnie do zobaczenia na Red Bull TV.

Nie mniej emocjonująco zapowiada się ściganie na polskim podwórku. Sławno niedaleko Opoczna będzie areną zmagań najszybszych zawodników MTB w Polsce. Przemysław Gierczak wraz z ekipą organizuje Mistrzostwa Polski XCE oraz Sławno Open Eliminator. Nie zabraknie również wyścigów dla najmłodszych. Więcej informacji na temat niedzieli w Sławnie znajdziecie na fanpage imprezy.

Maratończycy w najbliższy weekend nie powinni się nudzić. Vysocina Arena znana z wyścigów Pucharu Świata XCO będzie w sobotę gospodarzem maratonu Vysocina Arena Tour (kategoria 3 UCI). MTB Cross Maraton w Baćkowicach, Cyklokarpaty w Dukli czy Puchar Strefy MTB, Muflon w Srebrnej Górze to propozycje na niedzielne ściganie. Fanów MTB zapewne przyciągnie do dynamicznej rywalizacji Zachodnia Liga MTB w Bledzewie oraz Północna Liga XC w Dobrzyniu nad Wisłą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here