Bike Atelier MTB Maraton 2019 – Kielce – Doskonały występ Zuzanny Krzystały

0

Patyk w kole czy zgubienie trasy nie przeszkodziły Zuzannie Krzystale w zwycięstwie w Bike Atelier MTB Maraton w Kielcach. Przewaga zawodniczki ekipy Volkswagena wyniosła niemal 14 minut!

Przedostatni przystanek serii maratonów MTB, Bike Atelier rozgrywany w Kielcach zbiegł się w czasie z targami rowerowymi w stolicy województwa świętokrzyskiego, stąd też krajowa czołówka tym chętniej zameldowała się na starcie.

W elicie kobiet jedną z faworytek była Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która w ostatnich dniach postawiła na regenerację po trudach poprzednich startów. W Kielcach była już więc w pełni sił, co też udowodniła, wypracowując niemal 14-minutową przewagę, nawet mimo kilku przeszkód.

– Po obowiązkowej przerwie, start w Kielcach był dla mnie wprowadzeniem do kolejnych zaplanowanych wyścigów i powolnego przejścia w sezon zimowy. Trasa szybka i stosunkowo płaska, więc i tempo było mocne. Na trasie przygód nie brakowało, już na początku walczyłam z patykiem w kole, przez co straciłam kontakt z moją grupą. Niestety później, tak jak spora część zawodników zgubiłam trasę, ale udało się w porę zawrócić i ukończyć wyścig na pierwszym miejscu w Elicie Kobiet – skomentowała zawodniczka ekipy Volkswagena.

W elicie mężczyzn zwyciężył Piotr Brzózka, który wyprzedził Adriana Brzózkę i Karola Rożka. Poza podium tym razem znalazł się inny zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Michał Ficek.

– Wynik jaki jest, każdy widzi. Przyzwyczaiłem się w tym sezonie do roli samotnego wagonika w czołówce wyścigów, który spędza zdecydowaną większość wyścigu na czele grupy lub samotnej pogoni, co niekoniecznie przynosi efekt w postaci najlepszych miejsc na mecie. Mimo osłabienia i wirusa, który przypałętał się kilka dni temu, jechało mi się świetnie. Niedyspozycję żołądka udało się oszukać delikatnym śniadaniem zjedzonym prawie 5 godzin przed startem i koniec końców, wyścig jak zwykle zaliczam do udanych – powiedział Michał Ficek, który ostatecznie zajął szóste miejsce.

Bike Atelier MTB Maraton 2019 – Kielce

Elita kobiet
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:25:21
2. Patrycja Piotrowska (FPB WZK Victoria S.A. Cargo Express) 2:39:17
3. Teresa Kasprzyk (AIRMIX MTB TEAM) 3:16:55

Elita mężczyzn
1. Piotr Brzózka (Jbg-2 Cryospace) 2:04:27
2. Adrian Brzózka (Jbg-2 Professional Mtb Team) 2:05:10
3. Karol Rożek (CST 7r MTB Team) 2:05:10

6. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:07:44

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here