Nowości Kross na rok 2020

Najpopularniejszy polski producent rowerów przygotował kilka nowości na sezon 2020

0

11 września w Łodzi odbyła się prezentacja kolekcji Krossa na sezon 2020. W spotkaniu uczestniczyli zawodnicy KRT — Maja Włoszczowska, Ondrej Cink oraz Sergio Mantecón Gutiérrez, którzy udzielili krótkiego wywiadu. Następnie przedstawiciele prasy i mediów mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o najnowszych produktach przasnyskiej marki.

Przede wszystkim Kross zmodernizował rowery elektryczne — modele Soil Boost oraz Level Boost otrzymały nową ramę ze zintegrowaną baterią z możliwością wyboru pojemności (630/504 Wh). Maszyny z serii Soil fabrycznie będą na kołach 27,5”, ale możliwa będzie ich wymiana na 29”, za to Levele oryginalnie będą wyposażone w koła 29″. Co więcej, w rowerach z serii Level Boost odświeżona została geometria, co powinno przełożyć się na lepsze prowadzenie.

Kolejną ciekawą nowością jest limitowana edycja Tokyo, w której znajdziemy modele Earth, Level, a także wybrane akcesoria. Sprzęt z tej serii wyróżniać się będzie specjalnym malowaniem.

Nowością od polskiego producenta jest też model Earth 1.0 – jest to niskobudżetowy full, przeznaczony dla początkujących amatorów. Rower jest wyposażony w aluminiową ramę o sprawdzonej geometrii, widelec SR Suntour XCR 32 RLR, napęd Shimano Alivio o konfiguracji 2 × 9 oraz aluminiowe koła na piastach Shimano i obręczach produkcji Krossa.

Polski producent nie zwalnia tempa i mocno stara się nadążyć za zagranicznymi markami. Mamy nadzieję, że czasy, kiedy Kross był kojarzony z najtańszymi rowerami, minęły bezpowrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here