Podsumowanie Mistrzostw Polski XCM Gdynia 2019

JBG-2 CryoSpace Team rozbiło bank na Mistrzostwach Polski XCM. Zawodnicy "czerwonego pociągu" sprawili, że wyścig był dużo trudniejszy niż wszyscy przewidywali.

0

W niedzielę w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Przed wyścigiem wiele osób twierdziło, że wyścig nad morzem jest gwarancją łatwej, nudnej trasy. Na mecie okazało się, że było zupełnie inaczej. Dla wielu osób był to bardzo ciężki wyścig, spora część zawodników doświadczyła smaku prawdziwej „bomby”, która, jak to mówią, nie wybiera. Przy nazwiskach wielu startujących właśnie z tego powodu widnieje DNF. Trasa była szybka, w końcowej fazie rundy kilka stromych ścianek. Dodatkowo w nocy padał deszcz. Wszystko to sprawiło, że zmagania były naprawdę bardzo ciężkie. Do tego dystans i tempo narzucone od startu przez zawodników JBG-2 zrobiły swoje. Niestety podczas zawodów dużym problemem okazała się firma obsługująca pomiar czasu. Brak listy startowej przed wyścigiem czy jakiejkolwiek możliwości śledzenia czasów w trakcie rywalizacji, a także brak wyników live na mecie. Co prawda wyniki pojawiły się dosyć szybko, ale są niekompletne, a Orlicy nie są uwzględnieni w kategorii Elity.

W rywalizacji juniorek na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się odpowiednio siostry Magdalena i Patrycja Zawierta (WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW). Na metę dotarły one razem w czasie 3 godzin i 8 minut. Na finiszu lepsza okazała się Magdalena, która została Mistrzynią Polski. Trzecie miejsce zajęła Julia Zięba (LKK LUKS Sławno). W tej kategorii zmagania ukończyło 11 dziewczyn.

Także na dwóch rundach o koszulkę z orłem rywalizowali Juniorzy. Tutaj najszybszy tego dnia okazał się Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski), drugie miejsce zajął Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok), a trzecie Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Konrad ukończył zmagania na 60-kilometrowej trasie z czasem 2 godzin i 28 minut.

W kategorii Elita Kobiet niespodziewanie Mistrzynią Polski została Barbara Borowiecka     (KK Pacyfik Nestle Fitnes Cycling Team), która na trasie liczącej 90 kilometrów spędziła 4 godziny i 19 minut. Drugie miejsce, również dosyć niespodziewanie, zajęła Marlena Droździok (KM SPORT PRO TEAM). Obie zawodniczki przez większość trasy walczyły z Katarzyną Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team) o miejsca na podium. Jednak Kasia osłabła na ostatniej rundzie, a bardzo mocno końcówkę wyścigu pojechała Anna Sadowska (Bike Atelier Team) co dało jej trzeci z rzędu brązowy medal Mistrzostw Polski w maratonie MTB. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet do lat 23 zajęła Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), jednocześnie zajmując 6 miejsce w Elicie. Druga pozycja wśród Orliczek dla Patrycji Piotrowskiej (FPB WZK Victoria Cargo Express), a trzecia dla Julity Firy (KS Luboń Skomielna Biała).

W wyścigu mężczyzn karty rozdawali tego dnia zawodnicy „Czerwonego pociągu”. Od samego początku rywalizacji zaczęły się ataki chłopaków z JBG-2 CryoSpace. W odjeździe dnia znaleźli się Adrian Brzózka oraz Mateusz Nieboras. W końcówce, Mateusz, jadąc pewnie po zwycięstwo w kategorii U23 nie wytrzymał tempa Adriana i to właśnie starszy z braci Brzózków został Mistrzem Polski w kategorii Elita Mężczyzn. W grupie pościgowej cały czas gonił Karol Rożek (CST 7R MTB Team). Był on jedynym zawodnikiem zdolnym do nawiązania walki z zawodnikami JBG-2. Ostatecznie wystarczyło to na 6 miejsce. Srebro dla Jakuba Zamroźniaka, a brąz w Elicie i złoto w U23 dla Mateusza Nieborasa. Pierwsze 8 miejsc w rywalizacji Elity to 7 zawodników JBG-2 i jeden z CST 7r MTB Teamu. Czas zwycięzcy to 3 godziny i 36 minut. W kategorii mężczyzn do lat 23 drugie miejsce po równej, solidnej jeździe zdobył Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski), trzecie Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała).

Jednocześnie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategoriach Masters i Cyklosport.

Masters I:

 1. Truszczyński Piotr (K.K. Komobike)
 2. Kobiałka Marcin (Cross Cartel)
 3. Matusiak Łukasz (Gatta Bike RS)

Masters II:

 1. Kaiser Andrzej (Eurobike Kaczmarek Electric Team)
 2. Czarnota Bogdan (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 3. Poczopko Andrzej (Niezrzeszony)

Masters III:

 1. Podolski Krzysztof (RMF FM HEG)
 2. Chyła Mariusz (Real 64-sto Leszno)
 3. Brzózka Jacek (JBG-2 CryoSpace)

Cyklosport:

 1. Wojczal Paweł (VYTYV)
 2. Majkowski Krzysztof (T4B Bike Team)
 3. Antkowiak Jakub (Eurobike Kaczmarek Electric Team)

Masters Kobiet I:

 1. Garnek Marta (UKS Dream Bike Bielawa)
 2. Michałek-Warżała Anna (SKT @ BIKE HOUSE TEAM STRONIE)

Masters Kobiety II:

1. Luboińska Urszula (Trezado Wolfpack)

Cyklosport Kobiet:

 1. Pakulska Katarzyna (Adalight)
 2. Kasprzyk Teresa (AIRMIX MTB Team)

Pełne nieoficjalne wyniki

Na koniec kilka cyferek z wyścigu przedstawionych w mediach społecznościowych przez jednego z zawodników JBG-2 CryoSpace:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here