Podsumowanie weekendu 21 – 22.09.2019

0

W minioną niedzielę oczy świata MTB skierowane były na szwajcarskie Grachen. Właśnie w tej alpejskiej miejscowości odbywały się tegoroczne Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB. Po wielu latach spędzonych na niższych stopniach podium, tym razem Kolumbijczyk Hector Leonardo Paez sięgnął po tęczową koszulkę. Wśród kobiet, drugi raz w tym roku (po złocie w XCO), tęcze przywdziała Pauline Ferrand – Prevot. Polki, Michalina Ziółkowska i Anna Sadowska zajęły odpowiednio 17 i 25 miejsce.

Trasa była bardzo techniczna, więc zacząłem się do rywalizacji na niej przygotowywać już na początku sezonu. Bardzo trudno opisać, jak się czuję, ponieważ od dawna starałem się wygrać tę koszulkę. Teraz jestem mistrzem świata. Dziękuję wszystkim!” – powiedział na mecie wyraźnie zadowolony Paez.

W tym samym czasie również w Szwajcarii odbywała się ostatnia edycja Proffix Swiss Bike Cup. Wyścigi w formule XCC nie do końca są specjalnością Mistrza Świata Nino Schurtera. W Lugano musiał on uznać wyższość czołowego młodzieżowca globu, swojego rodaka Filippo Colombo. Cały cykl zwyciężył Lars Forster, najlepszą kobietą zarówno podczas wyścigu, jak i całego cyklu była Ramona Forchini. Warte odnotowania jest drugie miejsce Pauli Goryckiej (Struby Bixs Team) podczas rywalizacji w Lugano.

Polscy zawodnicy kolejny raz z dobrej strony zaprezentowali się na Węgrzech. Podczas wyścigu Pilis Kupa (C1 UCI) najwyższe miejsca na podium, podobnie jak przed tygodniem zajmowali Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Maja Włoszczowska (Kross Racing Team). Punkty UCI zdobywały też Gabriela Wojtyła (Superior Zator, 6 miejsce) i Katarzyna Solus – Miśkowicz (KSM Trek Racing Team, 7 miejsce). Przy nazwisku Filipa Helty tym razem widniał DNF.

Wyniki wyścigów UCI, które odbywały się w miniony weekend

W kraju ekipa JBG2 Cryospace obstawiła pierwsze miejsca na podium poszczególnych maratonów. Bike Atelier MTB Maraton w Kielcach, Bike Maraton w Świeradowie oraz Langteam Maratony Rowerowe to najświeższe łupy ”Czerwonego Pociągu”. Oprócz wspomnianych wyścigów, po raz kolejny przez Mazowsze przejechał peleton Lotto Poland Bike Marathon, Cisowianka Mazovia MTB Marathon oraz Legia MTB Maraton.

Wyniki Maratony Rowerowe Langteam Muczne

Wyniki Bike Maraton Świeradów

Wyniki Bike Atelier Kielce

Wyniki Lotto Poland Bike Marathon Konstancin – Jeziorna

Wyniki Legia MTB Maraton Rembertów

Wyniki Cisowianka Mazovia MTB Marathon Józefów

W Rabce odbyła się ostatnia, szósta edycja tegorocznego cyklu Pucharu Szlaku Solnego. Wyścig Elity Mężczyzn ściągnął na start kilka ciekawych nazwisk. Maciej Jeziorski, Stanisław Nowak, Jarosław Żur, czy mocni maratończycy na czele z Karolem Rożkiem stworzyli ciekawe widowisko. Ostatecznie najszybszy na mecie był Maciej Jeziorski (Jezior.bike) przed Karolem Rożkiem (CST 7R MTB Team). Najniższe miejsce na podium przypadło Stanisławowi Nowakowi (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który jednocześnie był najszybszym młodzieżowcem. W klasyfikacji generalnej całego cyklu zwyciężył Tomasz Bal z Lubonia Skomielna Biała. Wśród kobiet wyścig w Rabce przebiegał pod dyktando Patrycji Piotrowskiej (Fundacja Piotrowski Bikes / WZK Victoria S.A Cargo Expres), w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Julita Fira (Luboń Skomielna Biała). Zawodnicy Lubonia okazali się również najlepsi w drużynowej klasyfikacji całego Pucharu Szlaku Solnego.

Wyniki Puchar Szlaku Solnego Rabka + klasyfikacja generalna 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here