Zapowiedź imprez weekendowch 7.09-8.09.2019

0

7R CST MTB Gdynia Maraton, w ramach którego w niedzielę, 8 września odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB bez wątpienia będzie imprezą numer 1 na kolarskiej mapie Polski. Po kilku edycjach w górach impreza zawitała nad pozornie płaskie Pomorze. Runda zlokalizowana w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym faworyzować będzie szybkich zawodników, dobrze czujących się na interwałowych trasach. Do głównych faworytów imprezy tradycyjnie należą zawodnicy JBG2 Cryospace, CST 7R MTB Team oraz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Kto wie, może w tym roku ktoś spoza wymienionych ekip pokusi się o koszulkę z orzełkiem. Jedno jest pewne, Dariusz Batek nie ustrzeli Hat- Tricka, problemy zdrowotne w tym sezonie skutecznie wykluczyły go z rywalizacji w Gdyni. Pełną zapowiedź niedzielnej rywalizacji znajdziecie pod tym linkiem. Oprócz Polski, w najbliższy weekend poznamy nowych mistrzów w maratonie w Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Hiszpanii.

Dzień wcześniej, w sobotę do Ludwikowic Kłodzkich przyjadą zawodnicy rywalizujący w Bike Maratonie. Z racji tego, że dzień później w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Polski, a odległość między dwoma lokalizacjami jest znaczna, nie należy spodziewać się w Ludwikowicach ścisłej czołówki. Więcej informacji o Bike Maraton-ie Ludwikowice Kłodzkie znajdziecie tu.

Leszczyńska Liga Rowerowa w miejscowości Góra, MTBCROSS Maraton w Miedzianej Górze, Lutnia Bike Marathon w Zamarskach, Lotto Poland Bike Marathon w Otwocku, Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Zarzeczewie to propozycje dla tych, którzy nie wybierają się do Gdyni. Lokalizacje rozsiane po całej Polsce sprawiają, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję.

Fani XCO w najbliższy weekend nie mają zbytnio w czym wybierać. Niedzielne wyscigi Północna Liga XC w Świeciu oraz MTB Race Maroko-Nowiny w Rybniku to jedyne propozycje w naszym kalendarzu.

Oczy całego świata zwrócone będą na amerykańskie Snowshoe, gdzie odbędzie się finałowa edycja tegorocznego Pucharu Świata XCO. Na starcie zobaczymy Polaków-Bartłomieja Wawaka, Aleksandrę Podgórską, Maję Włoszczowską, Paulę Gorycką i Filipa Heltę. Relacje z wyścigów Elity Kobiet i Mężczyzn znajdziecie pod tym linkiem. Kto będzie chciał zobaczyć na żywo jutrzejszego Shorttrack-a, będzie musiał zarwać trochę nocy. Start relacji przewidziano na 23:20 czasu polskiego.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here