Zapowiedź weekendu 14-15.09.2019

0

Pomimo zakończenia wakacji, w naszym kalendarzu wcale nie widać przerwy. Wiele cykli zbliża się ku końcowi, w klasyfikacjach generalnych powoli na horyzoncie wyłaniają się ostateczni zwycięzcy. Swoje zakończenie w najbliższy weekend, będzie miał m.in. Puchar Polski XCO, nie zabraknie też imprezy z kalendarza UCI

Sobota w naszym kalendarzu nie ma wiele do zaoferowania. Jedyną imprezą, o której nam wiadomo to Rowerem po Kaplicówce w Skoczowie. Stosunkowo niewielki dystans, wcale nie oznacza, że będzie łatwo. Wyścig ten może być dobrym przepaleniem przed niedzielą, która zapowiada naprawdę ciekawie.

Górale na Start w Boguszowie-Gorcach rozgrywane są na sprawdzonej od lat, ciężkiej i kompletnej rundzie. Wyścig będzie ostatnią eliminacją tegorocznego Pucharu Polski XCO. Na trasie w Boguszowie swoje pierwsze kroki stawiał nasz najlepszy młodzieżowiec Filip Helta, a wkład w jej ostateczny wygląd ma jeden z najlepszych ”techników” wśród zawodników MTB Łukasz ”Lusiek” Szymczuk.

Skoro jesteśmy już przy wyścigach najwyższego kalibru, nie sposób pominąć Mrągowo UCI MTB Marathon (kategoria C3). Wyścig wchodzi w skład cyklu Milko Mazury MTB i jest ostatnią szansą w tym roku, aby w Polsce zasilić swoje konto o kilka punktów światowej federacji.

Nowa Sól w Lubuskiem to najdynamiczniej rozwijające się miasto w tym regionie. Okazją do jej odwiedzenia będzie najbliższy etap Grand Prix Kaczmarek Electric MTB .

Sympatycy mazowieckich maratonów również znajdą coś dla siebie. Ząbki będą gospodarzem kolejnej edycji Lotto Poland Bike Marathon. Cykl ten również zbliża się ku końcowi, oprócz wspomnianych Ząbek zawodnicy spotkają się w tym roku jeszcze na dwóch edycjach.

Aż pod Suwałkami, w miejscowości Krzywe zatrzyma się w niedzielę cykl Maratony Kresowe. Wigry MTB Maraton to najlepsza impreza tego cyklu w 2018 roku, warto więc rozważyć start właśnie w tej edycji.

W Krośnie i Bielawie odbędą się maratony słynące z górskich tras. W pierwszym przypadku będzie to impreza z cyklu Cyklokarpaty, natomiast w Bielawie odbędzie się Sowiogórski Maraton Rowerowy. Będzie to ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Strefy MTB.

W Mironicach odbędzie się finał Zachodniej Ligi MTB.  Będzie to dwunasta edycja w tegorocznym cyklu, który wystartował w marcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here