Zapowiedź weekendu 21-22.09.2019

0

W niedzielę 22 września oczy całego świata MTB skierowane będą na szwajcarskie Grachen, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB. Polacy w tym roku wystąpią w mocno okrojonym składzie. Zabraknie m.in. zawodników JBG2 Cryospace z Mistrzem Polski Adrianem Brzózką, nieobecna w Szwajcarii będzie też nasza krajowa mistrzyni – Barbara Borowciecka. Obszerniejszą zapowiedź imprezy znajdziecie pod tym linkiem, przydatna też będzie oficjalna strona mistrzostw.

Sobota w Polsce będzie stała pod znakiem maratonów. Bike Atelier MTB Maraton tym razem zawita do Kielc. Impreza rozgrywana przy okazji targów Kielce Bike Expo z pewnością ściągnie na start pokaźną ilość uczestników.

Nowa lokalizacja pojawiła się na wyścigowej mapie Czesława Langa. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe tym razem zawita w Bieszczady do miejscowości Muczne, natomiast po przeciwległej stronie Polski, w Górach Izerskich (Świeradów – Zdrój) spotkają się uczestnicy Bike Maratonu. Maratończycy z Mazowsza zapewne udadzą się na przedostatnią edycję Lotto Poland Bike Marathon w Konstancinie – Jeziornie.

W niedzielę w Rabce odbędzie się ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Szlaku Solnego. Wyścig ten jest ostatnim w tym roku spotkaniem specjalistów od XCO, które jest wpisane do kalendarza PZKol. Józefów będzie areną zmagań zawodników biorących udział w maratonach Cezarego Zamany Cisowianka Mazovia MTB Marathon, a w Łopuchowie (Wielkopolska) odbędzie się ostatni w tym sezonie maraton z cyklu Bike Cross Maraton. Również ostatnia edycja cyklu Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów 2019 odbędzie się w Czerwieńsku.

W kalendarzu powoli kończą się wyścigi Cross Country, do końca sezonu pozostało jeszcze kilka maratonów i pojedyńcze starty XCO. Ci z Was, którzy nie mają zamiaru rozstawać się z rowerem na zimę powinni pomyśleć o zmianie górala na przełajówkę. Do rozpoczęcia sezonu CX w Polsce pozostały 3 tygodnie. Kto wie, może coś, co miało być tylko alternatywą dla monotonnych zimowych treningów przerodzi się u Was w długoletnią miłość i sprawi, że z utęsknieniem będziecie czekać na jesień?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here