Czarny czy Czerwony – podsumowanie sezonu

Bardzo długi tegoroczny sezon MTB dobiegł już końca. Drużyny weszły w fazę roztrenowania i odpoczynku, a już niebawem rozpoczną się przygotowania do kolejnego. Wraz z końcem sezonu nadszedł czas na jego krótkie podsumowanie.

0

Bardzo długi tegoroczny sezon MTB dobiegł już końca. Drużyny weszły w fazę roztrenowania i odpoczynku, a już niebawem rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu. Wraz z zakończeniem startów nadszedł czas na krótkie podsumowanie.

Najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Polski XCM, które odbyły się w Gdyni zdominowali zawodnicy JBG-2 CryoSpace. Nowym Mistrzem Polski został Adrian Brzózka, a miejsca na podium uzupełnili jego drużynowi koledzy. Karol Rożek był jedynym zawodnikiem próbującym nawiązać walkę z czerwonym pociągiem. Jednak nie miał w tej nierównej walce żadnych szans. Podczas mistrzostw koszulkę z orzełkiem założył również Mateusz Nieboras w kategorii U23.

Skupmy się na zawodnikach JBG-2 CryoSpace, którzy zdominowali krajowe podwórko maratonowe w stu procentach. W końcówce sezonu Piotr Brzózka dopisał do swojego konta jedno zwycięstwo, podczas Bike Atelier MTB Maratonu w Kielcach. Krzysztof Łukasik wygrał kończący sezon Bike Maraton w Sobótce, a Wojciech Halejak zwyciężył podczas Bike Maratonu w Świeradowie Zdrój. Jednocześnie Wojtek zwyciężył w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Adrian Brzózka zwyciężył w Gdyni oraz podczas Bike Atelier MTB Maratonu w Częstochowie. Ostatnia wygrana dała mu  także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu.

Jeśli chodzi o drużynę CST 7R MTB Team jej aktualny lider – Karol Rożek – pod koniec sezonu prezentował bardzo wysoką dyspozycję. Zwyciężył w czterech wyścigach: Bike Atelier MTB Maratonie w Żywcu, Bike Maratonie w Karpaczu, podczas zakończenia sezonu cyklu Cyklokarpaty w Rzykach oraz w wyścigu z cyklu UCI MTB Marathon Series w słowackich Koszycach. Pozostała część teamu leczy kontuzje i powoli myśli już o przyszłym sezonie.

Jakie zmiany kadrowe zobaczymy w czerwonym i czarnym pociągu? Mamy nadzieję, że dowiemy się tego jak najszybciej. O newsach transferowych będziemy Was informować na bieżąco. Liczymy na wzmocnienia w CST 7R, tak aby walka stała się bardziej wyrównana.

Końcowy stan rywalizacji po doliczeniu zwycięstw w klasyfikacjach generalnych:

CSR 7R MTB Team 8 – 28 JBG-2 CryoSpace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here