Mathieu Van der Poel wraca do ścigania

Sezon przełajowy zaczyna się rozkręcać. Mistrz Świata wraca do rywalizacji po długim i męczącym sezonie letnim.

0

Mathieu Van der Poel (Corendon Circus) po bardzo intensywnym sezonie zarówno na MTB, jak i na szosie (wygrał Amstel Gold Race, a podczas Mistrzostw Świata był bardzo widoczny) wraca do ścigania. Wakacje Holendra były dużo dłuższe niż zazwyczaj. Mathieu przyzwyczaił swoich kibiców do startów prawie bez żadnej przerwy. Jednak jest już gotowy do ponownego przypięcia numeru startowego. Powinien to zrobić w niedzielę, 3 listopada w Ruddervoorde (Belgia) we Flandrii Zachodniej podczas Telent SuperPrestige – cyklu belgijskich wyścigów przełajowych. Zmagania posiadają kategorię C1.

Jego największym rywalem będzie Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal), zwycięzca trzech pierwszych edycji przełajowego Pucharu Świata. Wypowiedzi na ten temat udzielił jego rodak Lars Van den Haar: ”Mam nadzieję, że Eli w tym sezonie będzie tak mocny jak Mathieu w poprzednim.” Zobaczymy, dodaje.

Niedzielny wyścig będzie pierwszą bezpośrednią konfrontacją nowej belgijskiej gwiazdy przełajów z aktualnym Mistrzem Świata w tej dyscyplinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here