Podsumowanie weekendu 19-20.10.2019

0

Koniec sezonu MTB, a przynajmniej ścigania. Bike Maraton w Sobótce był ostatnią edycją tego cyklu i wyścigiem, który obwieścił zakończenie sezonu 2019. Pod Ślężą na najdłuższym dystansie zwyciężali Krzysztof Łukasik z JBG2 Cryospace oraz Magdalena Zielińska (KKW Nexelo Wałbrzych.

Pełne wyniki Bike Maraton Sobótka

Maja Włoszczowska po udanej etapówce Attika Cup, tym razem wybrała się na kolejną – Kos Island MTB. Dzisiejszy etap zakończyła na trzeciej pozycji, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na drugim miejscu za Anniką Langvad, a przed Ronją Eibl. Ósme miejsce zajęła Paula Gorycka. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był Mistrz Świata w Maratonie Hector Leonardo Paez.

W kraju ruszylł sezon przełajowy. Na początek ”błotniacy” spotkali się na Podlasiu, Supraśl i Białystok były gospodarzami pierwszych odsłon tegorocznego ścigania CX. Sobotnie ściganie w Supraślu było wyścigiem kategorii ”B” i było przetarciem przed niedzielnym Pucharem Polski. Wśród najmocniejszej kategorii Elity prym wiedli zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Stanisław Nowak i Zuzanna Krzystała. Dla zawodniczki poznańskiej ekipy był to początek udanego weekendu, dzień później zwyciężyła w Białymstoku. Sobotni zwycięzca, w niedzielnej inauguracji Pucharu Polski, po emocjonującej końcówce zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Bartosz Mikler (Accent Victoria Jarocin) przed Patrykiem Kosteckim (Hurom BDC Development).

Wyniki Supraśl (klasa ”B”)

Wyniki Puchar Polski Białystok

Na drugim krańcu kraju, tam skąd pochodzą najlepsi polscy przełajowcy w historii, przed rokiem stworzono nowy cykl – Scott Cyclocross Challenge. W niedzielę Zwierzyn był gospodarzem pierwszej edycji tej coraz bardziej popularnej serii wyścigów przełajowych. Mariusz Gil, Rafał Chmiel i Piotr Mierzyński to czołówka wyścigu Cyklosport + Masters. Kolejna edycja ścigania w ramach Scott Cyclocross Challenge już w niedzielę w Choszcznie.

Wyniki Scott Cyclocross Challenge

Na świecie sezon przełajowy trwa już w najlepsze. Z pewnością do największych wyścigów minionego weekendu należały Superprestige w Boom i niedzielny Puchar Świata w Bernie. Podczas sobotniej rywalizacji kontuzji uległa Barbara Borowiecka, z tego powodu przy jej nazwisku widnieje DNF. Zwyciężyła Alice Maria Arzuffi, a wśród męzczyzn Toon Aerts.

W niedzielę ścisła światowa czołówka przeniosła się do Szwajcarii, by rywalizować w Pucharze Świata. Mathieu van der Poel nie rozpoczął jeszcze sezonu, Wout van Aert jest kontuzjowany. Ktoś by pomyślał, że panuje bezkrólewie. Nic bardziej mylnego, pod nieobecość zawodników, których pojedynkami w ostatnich latach emocjonował się świat, wyrasta nowa gwiazda – zaledwie dwudziestodwuletni (jutro obchodził będzie urodziny) Eli Iserbyt. Trzy zwycięstwa, na trzy tegoroczne edycje Pucharu Świata mówią same za siebie… Wśród kobiet, póki co, brak jednoznacznej faworytki, w każdej edycji PŚ zwyciężała inna zawodniczka. W Bernie najszybsza była Mistrzyni Europy Annemarie Worst.

Wyniki wszystkich przełajowych wyścigów UCI znajdziecie pod tym linkiem.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here