Podsumowanie weekendu 5 – 6.10.2019

0

…Idealny koniec sezonu, i świetna motywacja na pozostały czas do Igrzysk Olimpijskich. Uwielbiam wymagające trasy jak w Tokio, całkiem dobrze pasuje ona do mojego stylu jazdy. Na tej trasie wszystko jest możliwe – Nino Schurter

 Wszystkie cele osiągnięte. Ukończyłam na jedenastym miejscu  dzisiejszy wyścig. Ale wynik nie miał dla mnie większego znaczenia. Najważniejsze było poznanie trasy olimpijskiej, poznanie jej podczas wyścigu, sprawdzenie wszystkich możliwych linii i … dobry start. Mając 31 numer startowy, na pierwszym podjeździe byłem już na drugim miejscu !!!
Może byłam z tego zadowolona i nie miałam wystarczającej motywacji, aby pozostać z przodu, ale moje wrażenia są pozytywne. Trasa jest bardziej przyjemna niż wydawało się na początku, z przyjemnością wrócę tu w lipcu – Maja Włoszczowska

Tokyo Test Event był naprawdę wspaniałym doświadczeniem!  Dwa dni treningu na olimpijskiej trasie i ukończenie wyścigu na drugim miejscu to była super zabawa! Cały zespół szwajcarski dzisiaj  czpojechał świetnie, cztery nasze dziewczyny w TOP 6 – Sina Frei

Imprezą numer 1 mijającego weekendu, bez wątpienia był test olimpijskiej trasy w Tokio. Szwajcarzy zdominowali oba wyścigi, u mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Nino Schurter, króty w sprinterskim pojedynku pokonał Francuza Victora Koretzky’ego, na trzecim miejscu finiszował Włoch Luca Braidot. W tym wyścigu nie mieliśmy reprezentanta Polski.

Kobiecy wyścig przebiegał pod dyktando Szwajcarek, na mecie w pierwszej szóstce widniały nazwiska aż czterech reprezentantek tego kraju. Zwyciężyła Mistrzyni Europy Jolanda Neff przed Siną Frei i Holenderką Anne Terpstrą. Dwukrotna medalistka olimpijska, Maja Włoszczowska, po mocnym początku wyścigu, rywalizację ukończyła na 11 miejscu.

Na świecie sezon Cross Country ma się już mocno ku końcowi, nie zwalniają natomiast maratończycy. Wczoraj poznaliśmy nowych Mistrzów Francji w tej dyscyplinie, a wyniki z tego ścigania wraz z rezultatami z Tokio znajdziecie pod tym linkiem.

W kraju finiszował cykl Bike Atelier MTB Maraton. Sobotnie ściganie w Częstochowie odbywało się w typowo jesiennej aurze. Deszcz oraz niska temperatura nie ułatwiały rywalizacji. Na najwyższych stopniach dystansu Pro stawali Mistrz Polski Adrian Brzózka z JBG2 Cryospace oraz Michalina Ziółkowska z CST 7R MTB Team. W końcowej klasyfikacji cyklu również zwyciężył A. Brzózka, w kobietach najlepsza była Zuzanna Krzystała z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Wyniki Bike Atelier MTB Maraton Częstochowa oraz klasyfikacja generalna cyklu

W sobotę finiszowały dwa inne duże cykle maratonów. Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie oraz Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Pełne wyniki znajdują się w linkach.

Znana głównie ze startów w cross country i maratonach ekipa Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na dobre rozpoczęła sezon przełajowy. Sobotni start w finałowej edycji Bike Atelier MTB Maraton nie przeszkodził części drużyny wystartować w niedzielnym wyścigu Pucharu Słowacji (UCI C2) w Rakovej. Ciężka przeprawa w kategorii Masters czekała Bogdana Czarnotę, jako swoich rywali miał obecnych Mistrzów Świata i Europy – Milana Bareny-ego i Ondrej-a Zelenego. Trzecie miejsce na mecie jest dobrym prognostykiem przed startem sezonu w Polsce. Zuzanna Krzystała zajmując 9 miejsce w Elicie Kobiet, kolejny raz dopisała na swoje konto punkty UCI. W mocno obsadzonym wyścigu Elity Mężczyzn, Stanisław Nowak po dobrym występie tydzień temu w Popradzie tym razem był 21, a rozpoczynający tegoroczne starty w przełajach Piotr Kryński zajął 24 pozycję.

Wyniki Grand Prix Rakova UCI C2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here