Tersnaus – miejscowość, która wychowała dwóch medalistów Mistrzostw Świata XCO

Na ostatnich Mistrzostwach Świata w XCO, odbywających się w Mont Sainte Anne zarówno Nino Schurter, jak i Vital Albin zdobyli dla swojego kraju medale, jak się okazało dorastali w tej samej wiosce.

0

Ostatnio na instagramie Nino Schurter opublikował zdjęcie, na którym dopinguje swojego młodszego kolegę z reprezentacji Szwajcarii podczas Mistrzostw Świata XCO. Jest to Vital Albin, późniejszy brązowy medalista tych Mistrzostw w kategorii U23. Obaj Panowie pochodzą z tej samej małej mieściny w Szwajcarii.

Jak pisze Nino, miejscowość Tersnaus, w której obaj się wychowali, ma niezłe statystyki. Dwóch medalistów jednej imprezy mistrzowskiej w wiosce mającej mniej mieszkańców niż krów na pastwiskach. Jest to prawda, według Wikipedii wioska w 2000 roku miała 70 stałych mieszkańców. Aktualnie brak infrastruktury doprowadził do emigracji i nie ma danych na temat ilości osób zamieszkujących na stałe. Pierwsze wzmianki na temat miejscowości pochodzą z 1362 roku.

Sama miejscowość Tersnaus leży w sercu szwajcarskich Alp, w regionie Surselva, na wysokości 1076 metrów nad poziomem morza. Jest to idealne miejsce do szlifowania kolarskiego talentu. Odpowiednia wysokość nad poziomem morza, bliska obecność gór idealnie nadających się do treningu. Zresztą jak widać po zawodnikach pochodzących stamtąd.  Czy znacie inną miejscowość mającą tak dobre statystyki, jeśli chodzi o medale Mistrzostw Świata w kolarstwie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here