Udany weekend zawodników Volkswagena.

0

Zuzanna Krzystała i Adrian Brzózka dobrymi występami w ostatnim odcinku cyklu Bike Atelier MTB Maraton przypieczętowali zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

W miniony weekend w Częstochowie obejrzeliśmy ostatni odcinek rywalizacji cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Zawody nr 12 w cyklu odbywały się w deszczu i chłodzie. Murowanymi faworytami zarówno do zwycięstwa pod Jasną Górą, jak i w klasyfikacji generalnej byli Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Adrian Brzózka (Jbg-2 Cryospace), którzy świetnie spisywali się w poprzednich tygodniach.

Oboje w sobotnich zawodach nie zawiedli i cieszyli się z triumfów w klasyfikacji generalnej cyklu. W „generalce” panów na podium zdołał wskoczyć jeszcze Michał Ficek, który nie krył swojej radości, gdyż…
– …nie lubię ścigać się w deszczu i zimnie, stąd też chciałem po prostu ukończyć wyścig bez większych przygód. Na szczęście największa ulewa poczekała do momentu mojego wjazdu na metę. Dużo radości sprawiło mi nieco niespodziewane trzecie miejsce w klasyfikacji elity mężczyzn, co po sezonie pełnym wzlotów i upadków jest dla mnie bardzo pozytywną nagrodą – skomentował zawodnik ekipy Volkswagena.

Z kolei Zuzanna Krzystała na przestrzeni 12 przystanków cyklu była zdecydowanie najlepsza i jej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej było niepodważalne.
– Mamy coraz więcej edycji w kalendarzu Bike Atelier MTB Maraton i jak co roku musieliśmy zmagać się z różnymi warunkami: było piekielnie, upalnie, deszczowo, trudno i górzyście oraz szybko i płasko. Teraz tylko czekać czym w przyszłym sezonie zaskoczą organizatorzy. Trochę szkoda, że pogoda podczas ostatniego wyścigu nie była bardziej łaskawa bo przyjemniej byłoby zakończyć finał na sucho i oblewać zwycięstwo a nie brać zimny prysznic na mecie – uśmiecha się zawodniczka.

Udane dla ekipy Volkswagena zakończenie cyklu dopełniło zwycięstwo Bogdana Czarnoty w klasyfikacji generalnej masters

Bike Atelier MTB Maraton Częstochowa:

Elita mężczyźni:
1. Adrian Brzózka (Jbg-2 Cryospace) 2:19:23
2. Mateusz Grabis (Voster ATS Team) 2:20:08
3. Karol Rożek (Cst 7R Mtb Team) 2:23:51

7. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:24:57

Elita kobiet:
1. Michalina Ziółkowska (Cst 7R Mtb Team) 2:43:55
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:46:32
3. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:53:58

Klasyfikacja generalna cyklu:

Elita mężczyzn:
1. Adrian Brzózka (Jbg-2 Cryospace)
2. Wojciech Halejak (Jbg-2 Cryospace)
3. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Elita kobiet:
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
2. Anna Sadowska (Bike Atelier Team)
3. Michalina Ziółkowska (Cst 7R Mtb Team)

W sobotę świetny start w maratonie Częstochowie, a w niedzielę dobra jazda na przełajach na Słowacji – tak w skrócie wyglądał intensywny weekend zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Końcówka sezonów maratonów MTB zbiegająca się w czasie z początkiem zawodów przełajowych oznacza dla wielu zawodników podkręcenie tempa.
– Dla mnie to bardzo intensywny czas. Weekend rozpoczęty w sobotę prawie 70 km maratonem zakończyłam w niedzielę na zawodach w formule cyclocross podczas wyścigu UCI C2 Grand Prix Rakova na Słowacji. Zmiana roweru i formuły wyścigu z dnia na dzień to świetne doświadczenie – zaznaczyła Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Na miejscu na zawodników czekały trudne warunki, istnie przełajowe: deszcz, błoto, zimno, ale też mocna obsada. Na linii startu stanęło 29 zawodniczek.
– Po starcie ciężko było mi złapać tempo, czułam w nogach kilometry z poprzedniego dnia, ale z rundy na rundę udało się wejść w odpowiedni rytm i sukcesywnie odrabiać straty. W momencie gdy jechałam jako 9. w połowie ostatniej rundy widziałam przed sobą 3 zawodniczki, różnice czasowe na mecie były niewielkie tak, jak moje siły na końcu aby je nadrobić – uśmiecha się zawodniczka Volkswagena.

Z kolei Bogdan Czarnota, który również w sobotę startował w Częstochowie, w Rakowej spisał się bardzo dobrze, ustępując jedynie mistrzom: świata (Milan Barenyi) i Europy masters (Ondra Zeleny).
– Nie jest to łatwy okres, bo zamykamy klasyfikacje generalne sezonu letniego w maratonach. Dodatkowo pogoda nie rozpieszcza nas ostatnio, więc warunki bardzo ciężkie. Ja to lubię! Wywalczyłem trzecie miejsce, ustępując zawodnikom z absolutnego topu, a to dobry prognostyk na kolejne wyścigi, gdzie będę mógł się tylko teraz skupić się tylko na przygotowaniem do przełajów – podsumował swój występ trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Grand Prix Rakova (UCI C2)

Elita kobiet:
1. Geerte Hoeke (Holandia) 0:47:36
2. Elizabeth Ungermanova (Czechy) 0:48:03
3. Nikola Bajgerova (Czechy) 0:49:15

9. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:50:46

Elita mężczyźni:
1. Braam Merlier (Belgia) 0:57:31,1
2. Emil Hekele (Czechy) 0:57:31,2
3. Tomas Paprstka (Czechy) 0:58:24

21. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
24. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Masters:
1. Milan Barenyi (Słowacja)
2. Ondrej Zeleny (Czechy)
3. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here