Zapowiedź imprez weekendowych 5 – 6.10.2019

1

Raz na cztery lata odbywa się wyjątkowy, nietypowy wyścig, który ma na celu sprawdzenie trudności, jakie czekają zawodników podczas Igrzysk Olimpijskich. Tym razem światowa czołówka XCO spotka się w Tokio, na Izu MTB Course, by dokonać inspekcji olimpijskiej trasy. W niedzielę na starcie tego wyścigu zobaczymy tylko jedną zawodniczkę w biało – czerwonych barwach, Maję Włoszczowską. W wyścigu nie zobaczymy celującego w złoto przyszłorocznej imprezy Marhieu van der Poel-a, który po nieudanych szosowych mistrzostwach świata, mimo iż jego nazwisko widnieje na liście zgłoszeń do niedzielnego wyścigu, postanowił zrezygnować z rywalizacji. Więcej informacji na temat próby olimpijskiej, wraz z nazwiskami zgłoszonych zawodników znajdziecie pod tym linkiem.

Ciekawie zapowiada się również ściganie w mistrzostwach Francji XCM. Z oczywistych względów na starcie wyścigu nie zobaczymy świeżo upieczonej Mistrzyni Świata – Pauline Ferrand Prevot.

W kraju  w najlepsze trwać będą kolarskie ”dożynki”. O ile w kalendarzu XCO widnieje pustka, to maratończycy znajdą jeszcze coś dla siebie. W sobotę swój tegoroczny finał będą miały trzy cykle maratonów. Uczestnicy Grand Prix Kaczmarek Electric spotkają się w Wolsztynie, natomiast bywalcy Bike Atelier Maraton zawitają do Częstochowy. W Piasecznie poznamy ostatecznych zwycięzców Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

W niedzielę w Krzeszowie nad Sanem odbędzie się impreza organizowana przez MTB Team Bystre, więcej informacji na temat wyścigu znajduje się pod tym linkiem.

Fani dynamicznego, niezbyt długiego ścigania, którzy czują niedosyt wyścigów po sezonie 2019 powinni zastanowić się nad startami w kolarstwie przełajowym. Już niedługo startuje ściganie na polskim podwórku, natomiast w Czechach i na Słowacji sezon rozpoczął się tydzień temu. Cyclocross jest świetną alternatywą dla nużących jesienno – zimowych treningów i sprawia, że zima mija w szybszym tempie.

1 KOMENTARZ

  1. Zapraszamy na ósmy i zarazem finałowy etap Północnej Ligii Xc 13.10.2019 do Grudziądza.Niespotykane elementy na trasie takie jak Cytadela Grudziądz,i przejazd sucha fosą oraz lochem Dzieła Rogowego uatrakcyjnią rywalizację na 5km pętli o 150m przewyższenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here