Kathrin Stirnemann dołącza do ekipy szosowej

0

Dwukrotna Mistrzyni Świata w XCE, Szwajcarka Karhrin Stirnemann dołączyła do szosowej ekipy Bigla – Katusha. Jak można przeczytać na stronie teamu, zawodniczka będzie mocnym wsparciem ekipy, a kierownictwo pokłada nadzieję w jej umiejętnościach sprinterskich. W obecnym sezonie reprezentowała ekipę Thomus RN Swiss Bike Team u boku takich zawodników jak Mathias Fluckiger czy Alessandra Keller. Podpisanie kontraktu z Bigla – Katusha nie oznacza jednak rozbratu z MTB, w 2020 Stirnemann łączyła będzie starty zarówno na szosie, jak i w kolarstwie górskim.

”Nie mogę się doczekać, aby zintegrować się z drużyną i odegrać ważną rolę we w jej wspieraniu. Jestem przekonana, że będę mogła wiele się nauczyć w tym środowisku, a także rozwinąć się jako zawodniczka. Nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania. Myślę, że moje silne umiejętności techniczne nabyte w MTB okażą się pomocne. Szybkie start w kolarstwie górskim to moja specjalność, spróbuję przenieść to na szosę, duże nadzieje pokładam też w moich umiejętnościach sprinterskich. Przy dobrym zaplanowaniu sezonu, myślę, że kolarstwo MTB może dobrze się uzupełniać z szosowym. Dotychczas dużo trenowałam na rowerze szosowym, nie sądzę więc aby moje treningi drastycznie się zmieniłyMam nadzieję, że wiosenne wyścigi również wzmocnią moją wytrzymałość i szybkość przed ważnymi wyścigami MTB. Ze względu na Igrzyska Olimpijskie zarówno Mistrzostwa Europy, jak i Świata w przyszłym sezonie odbywają się wcześniej, będę więc mogła na spokojnie skupić się na ważnych startach na szosie w drugiej części sezonu.” – powiedziała Stirnemann.

Menedżer zespołu Thomas Campana: 

„Cieszę się, że Kathrin postanowiła szukać swojej szansy na szosie. Naprawdę wierzymy, że ma duży talent i może go rozwijać, aby osiągać tu dobre wyniki, podobnie jak w MTB. Szukaliśmy zawodniczki o wysokich umiejętnościach technicznych i doświadczeniu w wyścigach międzynarodowych, a także chcieliśmy przyjąć więcej szwajcarskich zawodniczej w ramach naszego projektu. Dlatego cieszymy się, że Kathrin zdecydowała się dołączyć do naszego zespołu. Z niecierpliwością czekamy na zapewnienie jej najlepszych możliwości rozwoju na światowych szosach.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here